fbpx
15 Лютого, 2022

“Звернення до нації”: основні тези виступу Орбана – критика лівих, подалі від Брюсселя, сильна Угорщина та можливість війни

“Звернення до нації”: основні тези виступу Орбана – критика лівих, подалі від Брюсселя, сильна Угорщина та можливість війни

У суботу, 12 лютого, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив з промовою до нації на честь 23-ї річниці Угорщини. Зважаючи на резонанс, який ця промова викликала у західних аналітиків та ЗМІ, InfoPost.media вибрав ключові тези.

Орбан виголосив свою першу підсумкову промову в 1999 році, під час свого першого терміну на посаді прем’єр-міністра, започаткувавши традицію. Відтоді він на початку кожного року звертається до нації, у виступі обов’язково розповідає про досягнення за минулий період та розповідає про плани на майбутнє.

Віктор Орбан Угорщина

Цього разу промова особлива, адже практично з неї розпочинається передвиборча парламентська кампанія (вибори в Угорщині призначені на 3 квітня 2022 року). Тому критиці опонентів та власним здобуткам було присвячено більшість тез під час виступу Орбана.

“Ми угорці, чия спільна пристрасть – Угорщина”

Віктор Орбан на початку свого виступу сказав, що він буде говорити лише про серйозні речі. А перше, що для нього дуже важливо – він знає, хто він такий.

“Ми, ті, які сьогодні тут зібралися, різні люди, але у нас є одне спільне. Ми угорці, чия спільна пристрасть – це Угорщина”, – зазначив Орбан.

“Економічний успіх”

Орбан пояснив, що навіть під час кризи уряд Угорщини вирішив йти своїм власним шляхом і використовували “рецепт Матолчи-Варги”.

“Ми ризикнули, і у 2021 році економіка виросла на 7 відсотків і ми подолали попередній спад. Державний борг утримується нижче 80 відсотків, тоді як у багатьох країнах Західної Європи він зріс на понад 100 відсотків.

За словами Орбана, незважаючи на епідемію, мінімальна заробітна плата зросте на 20% у 2022 році, а податки знизяться на 4%. Уряд підписав велику національну угоду, яка об’єднала профспілки, роботодавців, уряд і парламент. “Крім, звісно, “лівих”, які ні за що не голосували”.

“Ліві не голосували за закон про коронавірус, кредитний мораторій, підвищення мінімальної заробітної плати, звільнення від сплати податків для осіб до 25 років і зниження податків. Сподіваюся, на виборах електорат за них не проголосує”, – сказав прем’єр.

“Гріхи лівих”

За словами Орбана “країна 12 років спокутує історичні гріхи лівих”.

13-місячна пенсія – це не лише економічна зброя, а реальна репарація (відшкодування збитків). Ми повертаємо те, що забрав уряд Дюрчаня-Байнай. Країна вже 12 років працює над тим, щоб спокутувати історичні гріхи лівих”, – додав прем’єр.

“Угорщина стала сильнішою”

За словами Віктора Орбана, уряд Дюрчаня-Байнай забрав в угорців 13-місячну пенсію, скасува програму будівництва житла, податкові пільги для сімей, зроби медичне обслуговування платним тощо. Ціна на електроенергію зросла вдвічі, а ціна на природний газ для населення – втричі.

“Але собака все ще хрипить, тепер можете викласти їм рахунок 3 квітня”, – зазначив Орбан. – “З достатньою скромністю, але можна впевнено сказати, що ми не відмовилися від своїх цілей навіть під час епідемії, тому виходимо з нинішньої кризи сильнішими, ніж в неї зайшли”.

“Якщо правлять ліві, то грошей немає”

Орбан заявив, що “проблема соціалістів у тому, що у них завжди закінчуються чужі гроші”. За його словами ліві піднімають податки і забирають гроші у тих, хто працював.

“Все це швидко витрачається, тому їм доводиться брати кредити, які хочуть повернути, і знову забирають у людей гроші ще більшими податками… Зрештою починається безробіття, тотальна економія, гора боргів, МВФ. Немає грошей. Якщо ліві правлять, то грошей немає. Це завжди кінець пісні”, – зазначив Орбан.

“Систему STOP цінам продовжують на 3 місяці”

Віктор Орбан нагадав, що в Угорщині уряд в ручному режимі зупинив зростання цін на автомобільне пальне, заморозили податки та деякі продукти харчування.

“Такого в Угорщині не було 30 років. Сьогодні ціна на електроенергію в Європейському Союзі є найнижчою в Угорщині, а ціна на газ – 3-й найнижчий показник. Ціна на пальне – п’ята найнижча в Європі. Сьогодні ми платимо (за літр) 480 форинтів, без системи STOP це було б набагато вище 500 форинтів… Ми продовжимо її ще на 3 місяці”, – сказав він.

“Політика Брюсселя провалилася, потрібен новий план!”

“Ми будемо підтримувати і розширювати сімейні пільги, ми будемо захищати сім’ї”, – зазначив Орбан. – “Але у питанні інфляції є ще один “брехливий поліцейський” – Брюссель”.

За його словами, Брюссель відкрив енергетичний сектор перед спекулянтами. Формування ціни “вислизнуло” з-під рук “бюрократів у Брюсселі”, і вони не здатні подолати кризу.

“Угорські ціни на енергоносії залишаться з нами ще на довгі роки”, – додав він.

Орбан вважає, що Угорщина вчасно вжила заходів щодо підписання нової газової угоди з Росією.

“А тепер Брюссель хоче ввести ще й податок на автомобілі та житло. Політика Брюсселя провалилася, потрібен новий план!”, – підсумував Орбан.

“Економіка Угорщини розвивається”

Віктор Орбан підкреслив, що 2021 рік став вдалим для угорського експорту. Прем’єр-міністр також зазначив, що, незважаючи на кризу, вартість угорських капітальних інвестицій також зросла. Компанія Mol значно розширилася у Польщі, банк OTP працює у всіх країнах на Балканах, а угорська компанія планує розбудувати індонезійську дорожню систему.

“До нових епідемій готові”

Щодо епідемічної ситуації в Угорщині, Орбан зазначив, що угорська охорона здоров’я та фармацевтична промисловість готова до нових викликів. В тому числі, за його словами, Угорщина була однією з перших, де зробили щеплення для лікарів та персоналу. А також підняли зарплати.

“Ми зупинили війська Сороса на кордоні”

Віктор Орбан у своїй промові зазначив, що Угорщині вдалося зупинити хвилю мігрантів на своїх південних кордонах. І сказав, що слід готуватися до нових хвиль.

“Мало сказати, що вона буде, вона вже триває. Щодня сотні людей намагаються силою потрапити в Угорщину. Минулого року їх було 122 тисячі, а в січні цього року вже понад 12 тисяч”, – каже Орбан.

За його словами Угорщина наразі є “прикордонною фортецею в Європі”, на захист від нелегальної міграції було витрачено 600 мільярдів доларів.

“Ми зупинили війська Джорджа Сороса на південному кордоні, як колись Гуняді біля Нандорфегервара”, – сказав угорський прем’єр-міністр.

* (Мається на увазі битва під Белградом між угорськими та османськими військами у 1456 році. Оборону фортеці взяв на себе воєвода Трансильванії Янош Гуняді. На думку деяких сучасних істориків, облога Белграда вирішила долю християнства в Європі. – ред.).

“Не бути схожими на Брюссель”

“Приховувати відмінності немає сенсу. Найголовніше (питання), чи хочемо ми залишатися разом? Союз матиме майбутнє, лише якщо ми зможемо зберегти ЄС разом, незважаючи на культурне відчуження”, сказав Орбан.

Тому, за словами угорського прем’єра, уряд Угорщини не змириться з багатьма питаннями, як-от верховенство права у Європейському Союзі.

Вони зараз ведуть священну війну, джихад верховенства права, і тут ми повинні показати силу!“, – зазначив Орбан у своїй промові.

Орбан зазначив, що якщо “ми дозволимо бюрократам у Брюсселі допомогти прийти до влади смішним і небезпечним акторам з “шоу Дюрчаня”, вони відкриють кордони” для нелегальних мігрантів.

“Війни треба уникати”

“Російсько-української війни треба уникати”, – зазначив Орбан.

За його словами у разі війни з України очікується хвиля сотень тисяч і навіть мільйонів біженців.

“Набагато більше, ніж будь-коли”, – сказав він.

Прем’єр зазначив, що в Угорщині є свій план дій і сценарій на випадок війни. За його словами, війна, чи “холодна” чи “гаряча”, досі приносила лише біди та страждання Центральній Європі.

“Тому я взявся за мирну місію в Москві“, – додав Орбан. – “В інтересах усіх нас, щоб європейські лідери передавали один одному дверну ручку в Москві”.

“Безпека – у сильній армії”

“Поки європейські військові сили не стануть адекватними, Сполучені Штати і Росія вирішуватимуть ситуацію на континенті”, – сказав Орбан. – “Тому потрібна незалежна європейська армія та сильна угорська армія“.

За словами угорського прем’єр-міністра, гроші на зброю, які Угорщина отримала, є хорошим виразом вдячності, але цього недостатньо.

“Ніхто з наших союзників не проміняє свою шкіру на нашу країну. Поки ми не будемо достатньо сильні, ми не будемо в безпеці”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше речник уряду Угорщини Золтан Ковач заперечив повідомлення низки іноземних ЗМІ про те, що прем’єр-міністр Віктор Орбан нібито “натякнув на вихід Угорщини з Європейського Союзу” у своїй програмній промові, виголошеній у суботу.

InfoPost.Media

за матеріалами hvg.hu, origo.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі