fbpx
14 Лютого, 2022

В Угорщині спростували інформацію про заяву Віктора Орбана щодо можливого виходу країни з ЄС

В Угорщині спростували інформацію про заяву Віктора Орбана щодо можливого виходу країни з ЄС

Речник уряду Угорщини Золтан Ковач заперечив повідомлення низки іноземних ЗМІ про те, що прем’єр-міністр Віктор Орбан нібито “натякнув на вихід Угорщини з Європейського Союзу” у своїй програмній промові, виголошеній у суботу.

У заяві на сайті Держсекретаріату з урядових комунікацій Ковач зазначив, що “прем’єр-міністр Орбан говорив про виклики щодо відносин Угорщини та Європейського Союзу”. Однак він навіть не натякав на вихід Угорщини з блоку. Раніше про це повідомило німецьке інформаційне агентство DPA.

“Найголовніше, чи ми хочемо залишатися разом… Тому що Європейський Союз має майбутнє лише в тому випадку, якщо ми зможемо залишитися разом, незважаючи на зростання культурного відчуження. Ми, зі свого боку, хочемо зберегти Європейський Союз разом. Тому ми неодноразово робили пропозиції щодо толерантності до Брюсселя та Берліна”, – цитує Ковача видання Іndex.hu.

Віктор Орбан про вихід з ЄС

За словами Орбана, Європейський Союз наразі веде “священну війну, джихад” під гаслом верховенства закону. Про це він заявив у щорічному зверненні до нації.

“Йдеться про те, що вони не жили при диктатурі, а ми жили, і ми боролися за нашу свободу, — саме цим відрізняється Захід… У їхніх головах у центрі уваги не національні держави, а глобальний світ. Тому Джордж Сорос, чесно кажучи, їхній герой”, – пояснив Орбан у своєму виступі. – “Тому уряд Угорщини не змириться з багатьма питаннями, як-от верховенство права, з Європейським Союзом. Вони зараз ведуть священну війну, джихад верховенства права, і тут ми повинні показати силу!”

Натомість прем’єр Угорщини зажадав від Брюсселя проявляти “терпимість” щодо Угорщини.

“ЄС має майбутнє лише в тому випадку, якщо країни-члени зможуть досягти компромісу. Зі свого боку ми хочемо зберегти ЄС разом”, — зазначив він.

За словами Віктора Орбана, які передає Рortfolio.hu, проблему може вирішити лише компроміс, адже Угорщина не збирається відмовлятися від своєї політики.

Варто зазначити, що політична криза та погіршення політичного і етнічного клімату в Центральній та Східній Європі протягом останніх двох місяців підсилились поширенням дезінформації. Так, в Угорщині розповсюджувались фейкові новини про пандемію та фішингові шахрайства від імені державних установ.

 

InfoPost.Media

Фото: Рortfolio.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі