fbpx
14 Лютого, 2022

Офіційна Угорщина не вперше натякає на можливий вихід з ЄС

Офіційна Угорщина не вперше натякає на можливий вихід з ЄС

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у суботу вперше офіційно натякнув на можливість виходу його країни з ЄС.

Відповідну заяву голова партії “Фідес – Угорський громадянський союз” зробив у суботу, 12 лютого, під час щорічного звернення до нації, оголосивши таким чином старт передвиборчої кампанії. Про це пише угорське видання Нvg.

Парламентські вибори в Угорщині мають відбутися 3 квітня.

Віктор Орбан

За твердженням Орбана, Європейський Союз наразі веде “священну війну, джихад” під гаслом верховенства закону.

“Йдеться про те, що вони не жили при диктатурі, а ми жили, і ми боролися за нашу свободу, — саме цим відрізняється Захід… У їхніх головах у центрі уваги не національні держави, а глобальний світ, тому Джордж Сорос, чесно кажучи, їхній герой”, – пояснив Орбан у своєму виступі.

За словами Орбана, уряд Угорщини не змириться з багатьма питаннями, як-от верховенство права з Європейським Союзом.

“Вони зараз ведуть священну війну, джихад верховенства права, і тут ми повинні показати силу!”, – зазначив Орбан.

Прем’єр Угорщини зажадав від Брюсселя проявляти “терпимість” щодо Угорщини, “інакше йти спільним шляхом буде неможливо”.

“ЄС має майбутнє лише в тому випадку, якщо країни-члени зможуть досягти компромісу. Зі свого боку ми хочемо зберегти ЄС разом”, — зазначив він.

За словами Віктора Орбана, проблему може вирішити лише компроміс, адже Угорщина не збирається відмовлятися від своєї політики.

Ці заяви зроблено за кілька днів до того, як суд ЄС має винести рішення щодо нового механізму верховенства права Євросоюзу у відповідь на позови Угорщини та Польщі.

Заяви про можливий вихід Угорщини з ЄС звучать не вперше

“Настав час поговорити про Huxit – вихід Угорщини з Євросоюзу” – під таким заголовком проурядове видання Magyar Nemzet (“Угорська нація”) опублікувало у серпні 2021 року статтю політолога Томаша Фріча, близького до Орбана та “Фідес”.

Стаття спричинила величезний суспільний резонанс, повідомляє DW.

“Зараз ми повинні, нарешті, серйозно подумати про наш можливий вихід із союзу держав, який стікає кров’ю, маючи тисячі ран, але при цьому демонструє імперські симптоми і поводиться зневажливо та зарозуміло зі своїми країнами-членами у Східній та Центральній Європі”, – написав тоді Фріц.

Як обґрунтування для виходу з ЄС автор вказує наступне:

“Наші шляхи розійшлися. У той час як Захід усвідомлено ламає християнську мораль і систему цінностей і натомість будує космополітичну безлику світову спільноту, яка базується на самознищенні індивідуума, ми – угорці, поляки та інші європейці, які живуть у центральній частині континенту, – хочемо зберегти наш тисячолітній культурний та релігійний фундамент”.

Тему можливого виходу країни з ЄС минулого року піднімали одразу кілька угорських політиків.

Спікер угорського парламенту Ласло Кевер на початку липня в інтерв’ю заявив, що “абсолютно точно голосував би проти”, якби референдум про членство Угорщини в ЄС проводився сьогодні. Міністерка юстиції Юдіт Варга наприкінці липня написала, що ЄС “більше не притулок, але в духовному розумінні – морг”.

Життя за межами ЄС

Сам Віктор Орбан у зв’язку з “Брекзитом” також сказав фразу про те, що, звичайно, “можливе життя і поза межами ЄС”.

“Вихід Великобританії та той факт, що сьогодні в Британії всі живі, свідчить про те, що існує життя за межами Європейського Союзу”, – цитує Орбана видання HVG.

Останнім часом Орбан все частіше дотримується агресивного курсу на конфронтацію із Брюсселем. Але наразі утримувався від прямих погроз вийти з блоку.

Запровадивши щорічні підсумкові “звернення до нації”, у 2017 році Орбан оголосив “бій з Брюсселем”. Тоді угорський прем’єр-міністр наголосив на необхідності нової національної політики, заснованої на захисті національного самовизначення від впливу Брюсселя. Він різко виступив проти того, щоб “великі хижаки” впливали на політику Угорщини з-за кордону через міжнародні організації.

Слід зазначити, що майже 80% жителів Угорщини підтримують членство в ЄС. Додамо також, що 69% угорців підтримують також перехід з національної валюти форинта на спільну європейську валюту євро.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі