fbpx
13 Січня, 2022

Уряд Угорщини “заморозив” ціни на продукти на рівні жовтня 2021 року

Уряд Угорщини “заморозив” ціни на продукти на рівні жовтня 2021 року

Уряд Угорщини вирішив в ручному режимі “заморозити” ціни на деякі продукти харчування.

Кожен магазин в країні повинен буде знизити поточні ціни на ці продукти до рівня станом на 15 жовтня 2021 року, повідомляє kormany.hu.

супермаркет

З 1 лютого 2022 року буде встановлено фіксовані ціни на шість основних продуктів харчування – цукор, пшеничне борошно, соняшникова олія, свиняче стегно, куряча грудка та молоко з жирністю 2,8%.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що ціни по всій Європі зростають через підвищення цін на енергоносії. Проте уряд Угорщини захищає сім’ї, додав він.

“Ми стримували підвищення цін на бензин, обмежили процентні ставки за іпотечними кредитами та проводимо політику зниження плати за комунальні послуги, а це означає, що угорським сім’ям постачають енергію за фіксованими цінами, і це їх захищає”, – сказав він.

Подібні заходи вжив і уряд Польщі, тимчасово скасувавши податок на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування та зменшивши ПДВ на пальне, намагаючись уповільнити інфляцію. Так, з 1 лютого на продукти харчування в Польщі сплачуватиметься нульовий ПДВ. ПДВ на бензин і дизельне паливо знизиться з 23% до 8%, що має знизити ціну на пальне на 15 центів за літр. Більшість продуктів харчування, за винятком предметів розкоші, обкладаються 5% ПДВ у Польщі, а тепер на півроку його анулюють. Бюджет при цьому недоотримає 1,54 млрд євро.

 

InfoPost.Media

Фото: з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі