Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у листі до голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн у вівторок, 2 листопада, повторив свої вимоги відшкодувати витрати Угорщини на охорону кордону.
У офіційному листі Орбан стверджує, що на даний момент заходи захисту кордонів Угорщини стали “зразковими” в Європі.
“На порогах Європейського Союзу розгортається нова міграційна криза”, – написав прем’єр-міністр.
Він зазначив, що “гібридна міграція” з Білорусі та події в Афганістані “потенційно можуть призвести до ще більш серйозної кризи, ніж у 2015 році”.
Орбан вважає, що наразі єдиною причиною нинішньої “крихкої стабільності” в ЄС з нелегальною міграцією є те, що Угорщина разом з іншими державами-членами успішно захищає зовнішні кордони.
За його словами, Угорщина вже витратила понад 590 мільярдів форинтів (1,64 мільярда євро) зі свого національного бюджету на охорону кордонів. Угорщина стала однією з перших країн ЄС, що побудувала
фізичну огорожу кордону для “гарантії безпеки громадян ЄС та Європейського Союзу в цілому”.
Орбан стверджує, що прикордонні паркани тепер будують також у Греції, Іспанії, Болгарії, Словенії, Естонії, Литві, Латвії та Польщі.
Він вважає, що фізична огорожа на кордонах може стати також важливими для боротьби з “гібридними атаками”.
“Цей законний захід у першочерговому порядку має додатково і адекватно фінансуватися з бюджету ЄС”, – зазначає Орбан.
За його словами, Євросоюз не може ігнорувати “значні матеріальні, людські та фінансові ресурси”, які Угорщина інвестувала у захист внутрішньої безпеки ЄС протягом останніх шести років.
“Тому я ще раз закликаю Комісію відшкодувати витрати на заходи з охорони кордону Угорщини, у фінансуванні яких було відмовлено через неправильне тлумачення та застосування Комісією відповідних правил”, – додав він.
Європа має захищати свої зовнішні кордони, зазначив Орбан, додавши, що з часом стало зрозуміло, що саме фізичні бар’єри є єдиним ефективним способом убезпечити європейців від “масового прибуття нелегальних мігрантів”.
Він також закликав Європейську комісію внести необхідні зміни в правовій базі ЄС, які б полегшили тягар тих країн, які знаходиться на зовнішніх кордонах, включаючи Угорщину.
Також раніше ми розповідали про реакцію угорських ЗМІ на заяви уряду країни щодо підписаних Україною угод із ЄС. Як зазначає hvg.hu, у той час, коли Угорщина відходить від України, ЄС наближається до неї.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.