InfoPost.Media – це суспільно-політичне видання, яке розповідатиме українській аудиторії про національні спільноти, а їм – про сучасну Україну.
Ціль Infopost – посилити національний діалог та згуртованість, а також протидіяти дезінформації та маніпуляціям щодо етнічних питань в Україні.
Видання буде фокусуватися не тільки на культурній тематиці, що є звичною для висвітлення життя національних спільнот.
InfoPost працюватиме і з суспільно-політичними, і транскордонними, і міждержавними питаннями.
Аби додатково стимулювати інклюзивність, редакція InfoPost.Media генеруватиме новини та аналітику різними мовами, зокрема працюватиме як з основними українською, угорською, словацькою, польською, румунською, чеською та англійською мовами.
Носії цих мов та представники національних спільнот увійшли до складу редакції InfoPost.Media, яку очолюватиме Дмитро Тужанський, який окрім роботи в медіа як консультанта, останні 10 років займається питанням національних меншин в Україні, досліджує світові практики примирення та згуртованості, зокрема у 2019 році був учасником the International Visitor Leadership Program (IVLP) та в 2021 році в рамках the Think Visegrad Fellowship.
– Наша редакція базуватиметься в Ужгороді, ми тут зібрали не просто носіїв різних мов і культур, а команду людей з досвідом співпраці з провідними українськими медіа, а також ЗМІ західних сусідів України. Водночас, ми маємо авторів з Буковини, Одеси, Херсона. Ми будемо всеукраїнським, і навіть центральноєвропейським виданням з фокусом на регіональні специфіки.
За його словами, видання InfoPost.Media планує стати майданчиком для відвертих дискусій, даватиме голос тим, хто прагне конструктивного діалогу на складні теми.
– Природна мультикультурність та поліетнічність, властиві Україні, є сьогодні одними з ключових передумов та ресурсів для поглиблення демократії, згуртованості суспільств, стійкості та розвитку країн, формування політичної нації. Мультикультурність та поліетнічність міцно зв’язує Україну з Центральною Європою та демократичним Заходом загалом. Це синергія для внутрішніх реформ та побудови мостів зі світом. Однак, на жаль, починаючи з 2014 року Росія розв’язала пряму та гібридну агресію проти України, використовуючи якраз “етнічну карту” як привід, а мультикультурність України як слабкість та вразливість, – пояснює актуальність ідеї InfoPost.Media його засновник Дмитро Тужанський.
– На 8 році війни Росія продовжує наполягати, що захищає етнічних росіян та російськомовних в Україні, де начебто йде громадянська війна. На жаль, у цей російський наратив досі вірять як в Україні, так і за її межами, хоча його абсурдність доводить лише той факт, що з понад 14 тисяч загиблих у війні на Донбасі, значну частину складають якраз етнічні росіяни та російськомовні, які захищали Україну від російської агресії. Жертвами російських гібридних спецоперацій в Україні за останні роки стали всі без виключення етнічні громади – угорці, румуни, євреї, поляки, кримські татари та інші. Росія прагне використати природну чутливість етнічного питання з складним періодом перезапуску української державності, аби спровокувати внутрішні конфлікти в Україні та посіяти недовіру. Всьому цьому ми повинні протидіяти, при чому всі разом, як в Україні, так і у співпраці з усім цивілізованим світом. Бо йдеться про загрозу не тільки для української держави чи єдності країни; мова про загрозу для цінностей та спільного бачення етнічного різноманіття як багатства, а не загрози. Україна має показати приклад не тільки протидії російській гібридній агресії, а й внутрішніх змін та зусиль суспільства в протидії “мові ворожнечі”, “хейту”, недовірі, натомість – утвердження толерантності, терпимості та інклюзії як складових новітньої української політичної нації. Попри складність теми, InfoPost.Media не буде академічним чи нудним. Ми плануємо бути сміливими, цікавими та інтерактивними. Ми будемо Будувати мости і зміцнювати довіру.
InfoPost.Media створено командою ГО «Інститут центральноєвропейської стратегії» у рамках проєкту за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Видання відкрите для співпраці. Можете зв’язатися за контактами
editor.infopost@gmail.com
+380673278074
https://www.facebook.com/InfoPost.media.ua
редакція Infopost.Media