12 Січня, 2022

Угорська компанія MOL придбала 417 АЗС у Польщі, а також частку “Лукойла”

Угорська компанія MOL придбала 417 АЗС у Польщі, а також частку “Лукойла”

Сьогодні, 12 січня, угорська компанія MOL підписала угоду з польськими PKN Orlen і Grupa Lotos. Згідно з наявною інформацією MOL придбала 417 АЗС у Польщі, що дозволить їй стати третім за величиною гравцем на польському роздрібному ринку палива.

Таким чином MOL матиме більше своїх АЗС у Польщі (417), ніж в самій Угорщині (403), повідомляє 444.hu.

MOL Угорщина

Загальна ціна купівлі за договором становить 610 мільйонів доларів. Утім угода, серед іншого, підлягає схваленню Європейської комісії.

Додатково PKN Orlen та MOL уклали договір щодо купівлі-продажу палива, який буде тривати до 8 років.

Orlen, з іншого боку, має придбати 144 АЗС, що належать MOL Group і розташованих в Угорщині, та 41 АЗС, розташовану в Словаччині, на загальну вартість приблизно 229 мільйонів євро.

Згідно з іншим сьогоднішнім оголошенням, MOL підписала угоду з Norm Benzinkút Kft про купівлю 79 АЗС “Лукойл” в Угорщині, пише польське видання Вankier.

“Польща стане десятою країною, в якій завдяки оголошеній сьогодні угоди з’явиться група MOL зі своєю пропозицією. Загальна кількість станцій, що працюють під п’ятьма брендами в портфелі Групи, збільшиться з 1943 до 2390. Ця кількість також включає нещодавно придбані станції OMV у Словенії (120 об’єктів) та 95 нових АЗС в Угорщині та Словаччині. Ці угоди ще очікують затвердження компетентними органами”, – повідомили в MOL.

Нагадаэмо, уряд Польщі тимчасово зменшив податок на додану вартість на пальне, намагаючись уповільнити інфляцію. ПДВ на бензин і дизельне паливо знизиться з 23% до 8%, що має знизити ціну на пальне на 15 центів за літр. Таким чином польський уряд реагує на різке прискорення інфляції.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі