10 Лютого, 2022

В Угорщині незадовго до парламентських виборів почали виплачувати 13-ту пенсію

В Угорщині незадовго до парламентських виборів почали виплачувати 13-ту пенсію

З 9 лютого в Угорщині почали виплачувати пенсіонерам тринадцяту пенсію. Окрім виплати пенсії за лютий, Magyar Posta має доставити 13-місячну пенсію до кінця місяця. Її отримають майже 2,5 млн угорських пенсіонерів, серед яких чимало живе в прикордонних регіонах України.

Захист сімей та пенсіонерів – це одна з програм, оголошених прем’єр-міністром Віктором Орбаном для пом’якшення наслідків епідемії коронавірусу, пише Origo.

Nyugdijas

Саме у рамках цієї програми пенсіонери отримають додаткову пенсію – тобто за 13 місяців.

Раніше уряд Угорщини для забезпечення фінансового захисту людей похилого віку прийняв рішення про відновлення тринадцятої місячної пенсії для громадян країни. Виплати планували розбити на чотири етапи: у 2021 році у лютому мали виплатити чверть додаткової місячної пенсії, у 2022 році – половину, у 2023 році – три чверті, а у 2024 році повну додаткову пенсію. Планувалося, що після 2023 року угорські пенсіонери отримуватимуть повну тринадцяту місячну пенсію щороку.

Однак у грудні 2021 року прем’єр-міністр Віктор Орбан повідомив, що підписав указ про виплату 13-місячної пенсії в лютому 2022 року в повному розмірі.

Пізніше це підтвердила віце-голова партії “Фідес”, міністр у справах сім’ї Каталін Новак. Вона повідомила, що 2,5 мільйона пенсіонерів і пенсіонерів отримають 13-місячну пенсію в лютому.

Це оголошення не стало несподіваним – адже пенсіонери отримають значну одноразову допомогу за два місяці до парламентських виборів в Угорщині. На виплату 13-ї пенсії уряд Угорщини витратить 371 мільярдів форинтів.

У листопаді 2021 року угорські пенсіонери (в тому числі по інвалідності) вже отримали доплату – з верхньою межею 80 000 форинтів.

Майже половину пенсій і пенсійних виплат угорська держава досі виплачує готівкою через пошту. Це означає, що в середньому майже 1,2 млн громадян Угорщини отримують цю пільгу готівкою.

Варто нагадати, що раніше опозиційна угорська партія “Демократична коаліція” (DK) пообіцяла докласти всіх зусиль, аби припинити несправедливу, на їхню думку, систему нарахування пенсій українцям, які мають угорські паспорти. Депутат партії Гергей Арато назвав цю практику “українським пенсійним бізнесом” і закликав зупинити українців від зловживання пенсійною системою Угорщини.

Нагадаємо, уряду Угорщини також прийняв рішення про додаткове фінансування робіт з проведення реконструкції каналу Верке на Закарпатті. Так на його реконструкцію додатково виділять майже 1,7 млн євро.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі