19 Грудня, 2021

Різдво у Європі: найцікавіші ярмарки та умови в’їзду для українців

Різдво у Європі: найцікавіші ярмарки та умови в’їзду для українців

Пандемія COVID-19 внесла корективи у життя українців. Проте найбільш відчутними стали обмеження, пов’язані з можливістю вільно пересуватись між країнами, в тому числі й по Європі. Чимало жителів скоригували свої плани щодо літнього відпочинку і зараз шукають можливості організувати відпочинок зимовий.

Під час піку захворюваності на коронавірус у листопаді Україну виключили із “зеленого” списку ЄС, тобто визнали небезпечною з точки зору поширення COVID-19. Через це чимало країн зробили суворішими правила в’їзду з України, аж до повної заборони відвідування без поважних причин. Однак правила Ради Європи є рекомендаційними і кожна країна вирішує самостійно, пускати українців чи ні. Тому залишилось чимало країн, які можна відвідати з сертифікатом вакцинації чи негативним результатом ПЛР-тесту.

COVID-сертифікат в Дії стане дієвішим

Важливим кроком для полегшення перетину кордону українцями в умовах пандемії стане те, що Україна незабаром приєднається до Глобальної мережі COVID-документів. Це розширить можливості для туризму. Після цього з українським COVID-сертифікатом можна буде замість 52 країн відвідати 80.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич під час брифінгу.

Серед країн-учасниць мережі є не лише близькі країни Європи, такі як Німеччина, Австрія, Іспанія, Франція чи Португалія, але й держави Азії. До прикладу, нещодавно влада Сінгапуру вирішила приймати українців із COVID-сертифікатом. Наступним відкриється для вакцинованих українців і Таїланд.

Ми зібрали актуальні умови для в’їзду до країн Європи, в яких українці можуть зустріти та провести новорічні та різдвяні свята. Однак наголошуємо, що правила в’їзду-виїзду до певної країни можуть інколи змінюватися вкрай швидко. Тому перед поїздкою варто перевірити актуальність інформації на спеціалізованому сервісі Консульської служби України чи на сайтах МОЗ або МЗС країни, яка цікавить.

Австрія

Австрія

Адвент (період в очікуванні Різдва) тут проходить спокійно, на відміну від метушні в інших країнах. Навіть ярмарки тут позбавлені комерційного духу і більш нагадують ритуальне дійство. Особливою урочистістю відрізняються численні ярмарки Відня. Зазвичай у один і той самий час у різних частинах міста працює подан 15 різноманітних ярмарок з живою музикою, виробами ремісників та можливістю самому виготовити для себе автентичні сувеніри.

Умови в’їзду: з 22 листопада країна повністю закрилася для туристів, однак із 11 грудня ці обмеження зняли. Тепер в Австрію можна поїхати за умови наявності сертифіката про вакцинацію або одужання. Країна приймає сертифікати у “Дії”.

Обмеження: у разі поїздки до Австрії без COVID-сертифікату, однак з негативним ПЛР-тестом, ви будете змушені пройти 10-денний карантин. При цьому підлітки віком від 12 до 18 років під час в’їзду до країни також мають здати ПЛР-тест. Проте вони не повинні проходити карантин.

Німеччина

Німеччина

У країні впродовж новорічних та різдвяних свят працює понад 3 тисячі святкових ярмарок. Часто вони є тематичними та присвяченими родзинкам того чи іншого міста. Найбільший ярмарок організовують в Кельні перед готичним собором. Зазвичай на німецьких ярмарках частують традиційними стравами пуншем чи глінтвейном, тут можна скуштувати автентичні пряники та насолодитись перфомансами костюмованих героїв.

Торік різдвяні дійства в Німеччині скасували через пандемію, однак цього року роботу ярмарок дозволили з дотриманням карантинних обмежень. Відмінили тільки дійства у кількох містах, до прикладу в Мюнхені та Дортмунді.

Умови в’їзду: з 10 жовтня в’їзд з України в Німеччину можливий виключно у разі гострої потреби або за наявності сертифікату повної вакцинації від Covid-19. 

Обмеження: подорожуючі, які протягом 10 днів до в’їзду в Німеччину відвідували країни з підвищеним ризиком або в яких зафіксовані різні штами коронавірусу, перед прибуттям до Німеччини повинні зареєструватися на спеціальному сайті та пройти самоізоляцію, тривалістю від 10 до 14 днів. 

Франція

Франція

Уряд Франції посилив заходи охорони здоров’я для подолання п’ятої хвилі Covid-19. У той час як міністр охорони здоров’я Олів’є Веран оголосив 25 листопада, що різдвяні ярмарки підпадають під дію національного медичного пропуску , прем’єр-міністр Жан Кастекс оголосив про посилений контроль за станом здоров’я в зонах громадського харчування.

З кінця листопада в Парижі відкрито не менше 25 різдвяних ярмарків, серед яких різдвяні ярмарки Тюїльрі, Ле-Аль і Ла Дефанс, а також ельзаський різдвяний ярмарок на Східному вокзалі. Відвідувати більшість із них можна тільки із сертифікатом вакцинації, обов’язковою є медична маска.

Умови в’їзду: Україна Францією віднесена до “червоної” зони, тож в’їзд сюди дозволений тільки для вакцинованих осіб. На додаток до сертифікату вакцинації необхідно пред’явити ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 48 годин або тест на антиген, зроблений не більше, ніж за 48 години до в’їзду.

Обмеження: невакциновані можуть в’їхати до Франції лише за “нагальної необхідності” (подорож за сімейними обставинами, робота або навчання). Їм потрібно буде зробити ПЛР-тест до і після прибуття та пройти десятиденний карантин.

Будапешт

Угорщина

Адвент-базиліка, розташована перед базилікою Святого Стефана в Будапешті стала найкращим різдвяним ярмарком у Європі. Вона отримала майже 25 000 голосів із 163 країн у десятиденному онлайн-опитуванні, проведеному незалежним туристичним порталом European Best Destinations.

Через карантинні обмеження, організатори вжили більш жорстких заходів, ніж передбачено законодавством. У частину ярмарку, яка закрита для пішохідного руху в центрі міста, можна потрапити через ворота, надавши для перевірки COVID-сертифікат.

Умови в’їзду: станом на 14 грудня громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень, запроваджених у зв’язку із поширенням коронавірусу. Винятком є лише авіаційний транспорт – там попросять сертифікат про вакцинацію або ПЛР-тест.

Обмеження: з 20 листопада, окрім закладів охорони здоров’я та громадського транспорту, в Угорщині обов’язковим є носіння медичної маски у майже всіх громадських місцях. Заходи понад 500 осіб можна відвідувати лише з COVID-сертифікатом.  

Kosice Rozpravkovo Nestandard1

Словаччина

У Словаччині пом’якшили карантин для вакцинованих і тих, хто перехворів коронавірусом. Однак через складну ситуацію з поширенням коронавірусу від різдвяних ярмарків тут вирішили цьогоріч відмовитись.

Так у столиці Словаччини Братиславі скасували організацію різдвяних ярмарків на Головній площі в центрі міста. Вони мали відбутися з 26 листопада по 22 грудня. Місто Пряшів у співпраці з Парком культури та дозвілля теж вирішило цього року не відкривати традиційні різдвяні кіоски.

Відмінили цьогоріч і культурні заходи біля головної сцени міста та торгівлю з дерев’яних будиночків у центрі Кошиць.

Умови в’їзду: потрапити до Словаччини наразі можуть тільки повністю вакциновані особи. При цьому людина вважається вакцинованою, якщо минуло принаймні 14 днів, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання останньої рекомендованої дози щеплення за встановленою схемою. Без COVID-сертифікату в’їхати до Словаччини можна тільки якщо є дозвіл на постійне, або тимчасове проживання на території Словацької Республіки, або ж ЄС

Обмеження: З 10 грудня 2021 року на наступні 4 тижні (до 05 січня 2022 р.), за даними сервісу Консульської служби України, у Словаччині введено “комендантську” годину з 5:00 год. ранку до 01:00 ночі та заборонена робота всіх ресторанів та магазинів, готелів та розважальних центрів. Це не стосується магазинів першої необхідності (їжу в закладах громадського харчування можна продавати тільки через віконце).

При цьому обмеження стосуються також іноземців, зокрема – громадян України, які відвідують Словаччину. Порушення вказаних обмежень тягне за собою адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі 1000 євро. 

Польща

Польща

Найстаріший різдвяний ярмарок Польщі проходить у чарівних декораціях Головної Ринкової площі Кракова. Краківський різдвяний ярмарок у 2008 році був визнаний британським журналом “The Times” одним із 20 найкрасивіших ярмарків Європи, а в 2016 році його оцінив CNN у подібному опитуванні.

Крім того вартими відвідування є різдвяний ярмарок у Познані (Poznań Bethlehem) та у Вроцлаві. До речі, ярмарок у Вроцлаві – найбільший у Польщі, а його родзинкою є величезний різдвяний вітряк.

Умови в’їзду: З 15 грудня 2021 року для в’їзду до Польщі потрібно буде здати тест на COVID-19. Тест слід проводити не раніше ніж за 24 години до вильоту. Вакциновані також підлягають обов’язковому здаванню тесту.

Обмеження: з 15 грудня у Польщі діє заборона на діяльність дискотек і нічних клубів. Винятком буде новорічна ніч. Новорічні заходи можуть проходити в суворому санітарному режимі – максимально у заході можуть брати участь 100 осіб.

Румунія

Румунія

Різдвяні ярмарки у Румунії стартують 26 листопада і закінчаться 26 грудня. Цьогоріч заходи, покликані повернути дух зимових свят у центри міст прийматимуть відвідувачів тільки на підставі пред’явлення європейського цифрового сертифіката COVID-19.

Крім того в Україні ввели обов’язковий карантин для нещеплених людей і пацієнтів, які одужали, з країн ЄС, занесених до “червоного” списку країни. 

Пройдуть різдвяні ярмарки у кількох містах країни.

У період з 26 листопада по 26 грудня 2021 року на еспланаді зі статуями на Університетській площі Ратуша Бухареста працюватиме Бухарестський різдвяний ярмарок. Різдвяний ярмарок у Клуж-Напока цього року триватиме з 26 листопада по 31 грудня 2021 року.. В той же день відкрилось для відвідувачів містечко Сібіу.

Умови в’їзду: до 8 січня для усіх іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають до Румунії з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають. Виключенням є тільки особи, вакциновані проти вірусу COVID-19 більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію, а також особи, які залишаються на території Румунії на строк менше 3 днів. Винятком є тільки щеплені двома дозами вакцини громадяни України будь-яким з дозволених в ЄС препаратом:

Обмеження: з 15 грудня 2021 року. Для належного управління кількістю відвідувачів, необхідних з міркувань охорони здоров’я та безпеки, доступ на ярмарок буде здійснюватися за квитком, який також покриває частину витрат на організацію заходу.

Чехія

Чехія

Попри те, що за рішенням уряду в країні заборонено функціонування адвентних та різдвяних ярмарків (тобто випадкових ринків, створених на передріздвяний період), багато місцевих рад обходять державні постанови, просто перейменовуючи заходи, наприклад, на зимові ярмарки чи ремісничі ринки. Тож чехи цим активно користуються. Крім того дозволено проведення різдвяних концертів, які, незалежно від місця проведення, може  відвідати максимум 1000 осіб. 

Один з найколоритніших ярмарків у Європі – різдвяний ярмарок у Вроцлаві. Особливу популярність на ярмарку має вроцлавський ромовий глінтвейн “гжанець”. Гаряче червоне вино присмачене всілякими прянощами. Зазвичай до нього додають гвоздику, корицю, зірчастий аніс, цедру лимона та апельсина, імбир. Щоб підсолодити напій, можна покласти мед, а ром надає особливої пікантності. 

Крім того різдвяні ярмарки з гарно оформленими дерев’яними будиночками відбуваються на різних площах Праги, таких як Староміська площа, Площа Республіки, Вацлавська площа або Площа Миру. 

Триватимуть різдвяні ярмарки у Чехії з 27 листопада до 6 січня.

Умови в’їзду: в’їзд дозволено лише щепленим двома дозами вакцини громадянам України будь-яким з дозволених в ЄС препаратом. При цьому після вакцинації другою дозою має минути щонайменше 14 днів.

Обмеження: із введенням надзвичайного стану в Чехії наприкінці листопада більшість існуючих обмежень залишились в силі. Особливо правила відвідування громадських закладів, в тому числі ресторанів чи кав’ярень тільки на підставі довідки про вакцинацію або одужання від хвороби.

 

InfoPost.Media

Фото: forbes.sk, haps.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі