Аналітика 19 Грудня 16:14

Різдво у Європі: найцікавіші ярмарки та умови в’їзду для українців

Пандемія COVID-19 внесла корективи у життя українців. Проте найбільш відчутними стали обмеження, пов’язані з можливістю вільно пересуватись між країнами, в тому числі й по Європі. Чимало жителів скоригували свої плани щодо літнього відпочинку і зараз шукають можливості організувати відпочинок зимовий.

Під час піку захворюваності на коронавірус у листопаді Україну виключили із “зеленого” списку ЄС, тобто визнали небезпечною з точки зору поширення COVID-19. Через це чимало країн зробили суворішими правила в’їзду з України, аж до повної заборони відвідування без поважних причин. Однак правила Ради Європи є рекомендаційними і кожна країна вирішує самостійно, пускати українців чи ні. Тому залишилось чимало країн, які можна відвідати з сертифікатом вакцинації чи негативним результатом ПЛР-тесту.

COVID-сертифікат в Дії стане дієвішим

Важливим кроком для полегшення перетину кордону українцями в умовах пандемії стане те, що Україна незабаром приєднається до Глобальної мережі COVID-документів. Це розширить можливості для туризму. Після цього з українським COVID-сертифікатом можна буде замість 52 країн відвідати 80.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич під час брифінгу.

Серед країн-учасниць мережі є не лише близькі країни Європи, такі як Німеччина, Австрія, Іспанія, Франція чи Португалія, але й держави Азії. До прикладу, нещодавно влада Сінгапуру вирішила приймати українців із COVID-сертифікатом. Наступним відкриється для вакцинованих українців і Таїланд.

Ми зібрали актуальні умови для в’їзду до країн Європи, в яких українці можуть зустріти та провести новорічні та різдвяні свята. Однак наголошуємо, що правила в’їзду-виїзду до певної країни можуть інколи змінюватися вкрай швидко. Тому перед поїздкою варто перевірити актуальність інформації на спеціалізованому сервісі Консульської служби України чи на сайтах МОЗ або МЗС країни, яка цікавить.

Австрія

Австрія

Адвент (період в очікуванні Різдва) тут проходить спокійно, на відміну від метушні в інших країнах. Навіть ярмарки тут позбавлені комерційного духу і більш нагадують ритуальне дійство. Особливою урочистістю відрізняються численні ярмарки Відня. Зазвичай у один і той самий час у різних частинах міста працює подан 15 різноманітних ярмарок з живою музикою, виробами ремісників та можливістю самому виготовити для себе автентичні сувеніри.

Умови в’їзду: з 22 листопада країна повністю закрилася для туристів, однак із 11 грудня ці обмеження зняли. Тепер в Австрію можна поїхати за умови наявності сертифіката про вакцинацію або одужання. Країна приймає сертифікати у “Дії”.

Обмеження: у разі поїздки до Австрії без COVID-сертифікату, однак з негативним ПЛР-тестом, ви будете змушені пройти 10-денний карантин. При цьому підлітки віком від 12 до 18 років під час в’їзду до країни також мають здати ПЛР-тест. Проте вони не повинні проходити карантин.

Німеччина

Німеччина

У країні впродовж новорічних та різдвяних свят працює понад 3 тисячі святкових ярмарок. Часто вони є тематичними та присвяченими родзинкам того чи іншого міста. Найбільший ярмарок організовують в Кельні перед готичним собором. Зазвичай на німецьких ярмарках частують традиційними стравами пуншем чи глінтвейном, тут можна скуштувати автентичні пряники та насолодитись перфомансами костюмованих героїв.

Торік різдвяні дійства в Німеччині скасували через пандемію, однак цього року роботу ярмарок дозволили з дотриманням карантинних обмежень. Відмінили тільки дійства у кількох містах, до прикладу в Мюнхені та Дортмунді.

Умови в’їзду: з 10 жовтня в’їзд з України в Німеччину можливий виключно у разі гострої потреби або за наявності сертифікату повної вакцинації від Covid-19. 

Обмеження: подорожуючі, які протягом 10 днів до в’їзду в Німеччину відвідували країни з підвищеним ризиком або в яких зафіксовані різні штами коронавірусу, перед прибуттям до Німеччини повинні зареєструватися на спеціальному сайті та пройти самоізоляцію, тривалістю від 10 до 14 днів. 

Франція

Франція

Уряд Франції посилив заходи охорони здоров’я для подолання п’ятої хвилі Covid-19. У той час як міністр охорони здоров’я Олів’є Веран оголосив 25 листопада, що різдвяні ярмарки підпадають під дію національного медичного пропуску , прем’єр-міністр Жан Кастекс оголосив про посилений контроль за станом здоров’я в зонах громадського харчування.

З кінця листопада в Парижі відкрито не менше 25 різдвяних ярмарків, серед яких різдвяні ярмарки Тюїльрі, Ле-Аль і Ла Дефанс, а також ельзаський різдвяний ярмарок на Східному вокзалі. Відвідувати більшість із них можна тільки із сертифікатом вакцинації, обов’язковою є медична маска.

Умови в’їзду: Україна Францією віднесена до “червоної” зони, тож в’їзд сюди дозволений тільки для вакцинованих осіб. На додаток до сертифікату вакцинації необхідно пред’явити ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 48 годин або тест на антиген, зроблений не більше, ніж за 48 години до в’їзду.

Обмеження: невакциновані можуть в’їхати до Франції лише за “нагальної необхідності” (подорож за сімейними обставинами, робота або навчання). Їм потрібно буде зробити ПЛР-тест до і після прибуття та пройти десятиденний карантин.

Будапешт

Угорщина

Адвент-базиліка, розташована перед базилікою Святого Стефана в Будапешті стала найкращим різдвяним ярмарком у Європі. Вона отримала майже 25 000 голосів із 163 країн у десятиденному онлайн-опитуванні, проведеному незалежним туристичним порталом European Best Destinations.

Через карантинні обмеження, організатори вжили більш жорстких заходів, ніж передбачено законодавством. У частину ярмарку, яка закрита для пішохідного руху в центрі міста, можна потрапити через ворота, надавши для перевірки COVID-сертифікат.

Умови в’їзду: станом на 14 грудня громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень, запроваджених у зв’язку із поширенням коронавірусу. Винятком є лише авіаційний транспорт – там попросять сертифікат про вакцинацію або ПЛР-тест.

Обмеження: з 20 листопада, окрім закладів охорони здоров’я та громадського транспорту, в Угорщині обов’язковим є носіння медичної маски у майже всіх громадських місцях. Заходи понад 500 осіб можна відвідувати лише з COVID-сертифікатом.  

Kosice Rozpravkovo Nestandard1

Словаччина

У Словаччині пом’якшили карантин для вакцинованих і тих, хто перехворів коронавірусом. Однак через складну ситуацію з поширенням коронавірусу від різдвяних ярмарків тут вирішили цьогоріч відмовитись.

Так у столиці Словаччини Братиславі скасували організацію різдвяних ярмарків на Головній площі в центрі міста. Вони мали відбутися з 26 листопада по 22 грудня. Місто Пряшів у співпраці з Парком культури та дозвілля теж вирішило цього року не відкривати традиційні різдвяні кіоски.

Відмінили цьогоріч і культурні заходи біля головної сцени міста та торгівлю з дерев’яних будиночків у центрі Кошиць.

Умови в’їзду: потрапити до Словаччини наразі можуть тільки повністю вакциновані особи. При цьому людина вважається вакцинованою, якщо минуло принаймні 14 днів, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання останньої рекомендованої дози щеплення за встановленою схемою. Без COVID-сертифікату в’їхати до Словаччини можна тільки якщо є дозвіл на постійне, або тимчасове проживання на території Словацької Республіки, або ж ЄС

Обмеження: З 10 грудня 2021 року на наступні 4 тижні (до 05 січня 2022 р.), за даними сервісу Консульської служби України, у Словаччині введено “комендантську” годину з 5:00 год. ранку до 01:00 ночі та заборонена робота всіх ресторанів та магазинів, готелів та розважальних центрів. Це не стосується магазинів першої необхідності (їжу в закладах громадського харчування можна продавати тільки через віконце).

При цьому обмеження стосуються також іноземців, зокрема – громадян України, які відвідують Словаччину. Порушення вказаних обмежень тягне за собою адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі 1000 євро. 

Польща

Польща

Найстаріший різдвяний ярмарок Польщі проходить у чарівних декораціях Головної Ринкової площі Кракова. Краківський різдвяний ярмарок у 2008 році був визнаний британським журналом “The Times” одним із 20 найкрасивіших ярмарків Європи, а в 2016 році його оцінив CNN у подібному опитуванні.

Крім того вартими відвідування є різдвяний ярмарок у Познані (Poznań Bethlehem) та у Вроцлаві. До речі, ярмарок у Вроцлаві – найбільший у Польщі, а його родзинкою є величезний різдвяний вітряк.

Умови в’їзду: З 15 грудня 2021 року для в’їзду до Польщі потрібно буде здати тест на COVID-19. Тест слід проводити не раніше ніж за 24 години до вильоту. Вакциновані також підлягають обов’язковому здаванню тесту.

Обмеження: з 15 грудня у Польщі діє заборона на діяльність дискотек і нічних клубів. Винятком буде новорічна ніч. Новорічні заходи можуть проходити в суворому санітарному режимі – максимально у заході можуть брати участь 100 осіб.

Румунія

Румунія

Різдвяні ярмарки у Румунії стартують 26 листопада і закінчаться 26 грудня. Цьогоріч заходи, покликані повернути дух зимових свят у центри міст прийматимуть відвідувачів тільки на підставі пред’явлення європейського цифрового сертифіката COVID-19.

Крім того в Україні ввели обов’язковий карантин для нещеплених людей і пацієнтів, які одужали, з країн ЄС, занесених до “червоного” списку країни. 

Пройдуть різдвяні ярмарки у кількох містах країни.

У період з 26 листопада по 26 грудня 2021 року на еспланаді зі статуями на Університетській площі Ратуша Бухареста працюватиме Бухарестський різдвяний ярмарок. Різдвяний ярмарок у Клуж-Напока цього року триватиме з 26 листопада по 31 грудня 2021 року.. В той же день відкрилось для відвідувачів містечко Сібіу.

Умови в’їзду: до 8 січня для усіх іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають до Румунії з третіх країн (крім ЄС, ЄЕП, Швейцарської Конфедерації), встановлюється карантинний режим на 14 днів незалежно від того, в якій зоні за рівнем розповсюдження COVID-19 знаходиться країна з якої вони прибувають. Виключенням є тільки особи, вакциновані проти вірусу COVID-19 більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію, а також особи, які залишаються на території Румунії на строк менше 3 днів. Винятком є тільки щеплені двома дозами вакцини громадяни України будь-яким з дозволених в ЄС препаратом:

Обмеження: з 15 грудня 2021 року. Для належного управління кількістю відвідувачів, необхідних з міркувань охорони здоров’я та безпеки, доступ на ярмарок буде здійснюватися за квитком, який також покриває частину витрат на організацію заходу.

Чехія

Чехія

Попри те, що за рішенням уряду в країні заборонено функціонування адвентних та різдвяних ярмарків (тобто випадкових ринків, створених на передріздвяний період), багато місцевих рад обходять державні постанови, просто перейменовуючи заходи, наприклад, на зимові ярмарки чи ремісничі ринки. Тож чехи цим активно користуються. Крім того дозволено проведення різдвяних концертів, які, незалежно від місця проведення, може  відвідати максимум 1000 осіб. 

Один з найколоритніших ярмарків у Європі – різдвяний ярмарок у Вроцлаві. Особливу популярність на ярмарку має вроцлавський ромовий глінтвейн “гжанець”. Гаряче червоне вино присмачене всілякими прянощами. Зазвичай до нього додають гвоздику, корицю, зірчастий аніс, цедру лимона та апельсина, імбир. Щоб підсолодити напій, можна покласти мед, а ром надає особливої пікантності. 

Крім того різдвяні ярмарки з гарно оформленими дерев’яними будиночками відбуваються на різних площах Праги, таких як Староміська площа, Площа Республіки, Вацлавська площа або Площа Миру. 

Триватимуть різдвяні ярмарки у Чехії з 27 листопада до 6 січня.

Умови в’їзду: в’їзд дозволено лише щепленим двома дозами вакцини громадянам України будь-яким з дозволених в ЄС препаратом. При цьому після вакцинації другою дозою має минути щонайменше 14 днів.

Обмеження: із введенням надзвичайного стану в Чехії наприкінці листопада більшість існуючих обмежень залишились в силі. Особливо правила відвідування громадських закладів, в тому числі ресторанів чи кав’ярень тільки на підставі довідки про вакцинацію або одужання від хвороби.

 

InfoPost.Media

Фото: forbes.sk, haps.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі
Теги
128 бригада AIN.ua Aldi Andrej Babiš Andrej Doležal ANO Auchan AUR Baltic Pipe Bees Airline Boeing 787 Dreamliner BY ME Cernăuți Charmsove Deti China-CEE Institute COVID COVID-19 Csillag D1 DC Comics Diaľnica D4 DIO e-hranica Ecaterina Teodoroiu Ed Sheeran eHranica ELLE Ukraine ETIAS Facebook fake fake news Falcon 9 Fidesz Free Svydovets Gaz-System GLOBSEC GoCamp GoGlobal GPS GRUBB Grupa Lotos György Schadl Henley Henley & Partners Hofer Homonnay Gergely Hungarikum Igor Matovič Infopost IT Ivan Korčok Juraj Jánošík Karpaty KISS KMKSZ KÜRTŐSKALÁCS Latvia Lidl Liga.net Liget Liget Budapest LOT Ľudovít Štúr Luzhanka Maia Sandu Malé Karpaty Malenykij robot Marie Claire MÁV media Mercedes-Benz Milan Rastislav Štefánik Mistrál MOL Most-Híd Nagyberegi National Geographic Netflix Nicolae Ciucă OLO Omega Omicron Pál Völner Panic Button Pegasus Penny Market Pentaxim PET Kupá Petr Fiala Pfizer Piráti+STAN PKN Orlen PKP LHS Playboy Ukraine Podzemne Hnutie Pomozi Sándor Pretty Loud QR Rail Baltica Re:Open Zakarpattia RegioJet Rolling Stones Romania Rongyos Gárda Rosia Montana RT Russia Today Ryanair S19 SaS Scorpions Sinopharm SIS Skoda Škoda Auto SkyUp SMK SpaceX Spar SPD SPOLU Spotify Sputnik Tatra Ice Dome TEN-T TEN-T CORE Tesco Tetraxim Tid(y)Up Timothy Snyder Tokai Tokaj Tungsram Turkish Airlines UCEF Ukraїner Unicum Urban Balkan Beats USSR V4 Verorab Via Carpatia Viplak Attila VUC Vujity Tvrtko WIND ROSE windrose wizz air Zemplin Museum ZEVO аварії аварія авіакомпанія авіалінії авіарейс авіасполучення авіація австрія Австро-Угорська імперія Австро-Угорщина авто автобан автобукс автобус автогігант Škoda автозавод автомагістраль Автомагістраль D4 автомобілі автомобіль автомобіль в Угорщині автопром автострада агресія агрохолдинг адвент Адер аерозйомка аеропорт аеропорт Львів аеропорт Ужгород АЕС азартні ігри Азов АЗС айкідо активіст актор акциз акція Албанія Александр Колб алкоголь алфавіт Альберт Газда Альянс американські гірки Анатолій Ткачук Ангелус англіцизми Анджей Дуда Андреа Бочкор Андреа дель Верроккйо Андрей Бабіш Андрій Воргола Андрій Любка Андрій Макаревич Андрухович аномалія анонім антивакцинатори антисемітизм античність армія архів архітектура асоціація асоційоване тріо АТБ атеїсти АТО атомна енергія аукціон б/у авто Бабель Бабіш Бабкіна Баганич Базанов Байден Байстрюк сатани бал Балкани Балканський оглядач Балтика Банік банк банкнота барель Батьківщина батяр Бая Маре безвіз безпековий форум безробіття Безславні кріпаки Бела Ковач Белград бензин Берегово Берлін Бернадетт Сель Бесарабія Бетмен бетяр бібліобус бібліотека бідність Бідовце біженці бізнес білборд Білецький білінгвальність Білорусь благодійність Блінкен блокування Богатинь Богдан Хмельницький богослужіння бограч Бодрог болгари Болгарія Болонья Большая рыба Боррель Борша борщ Боснія Боснія і Герцеговина ботанік ботсад Бразилія Братислава Брензович Брюссель Будапеш Будапешр Будапешт Будапештський кінофестиваль будинок будівлі будівля будівництво Бузарест Буковель Буковина Бундестаг бур Бураш Бурштинська ТЕС бустерна доза Бухарест бюджет В'єтнам в'язниця в'язні ваакцина вагони Вадаш Вадул-Сірет вакансії вакцина вакцинація вакцинація ромів вакцинація Угорщина Валерій Залужний Валеріу Ківер валюта вантаж вантажівка вартість Варшава Василь Брензович Василь Вишиваний Ватикан Вашингтон вбивство Велика Добронь Великі Береги Великобританія велодоріжка велосипед велосипедист велоспорт Вельке Капушани Венера Верховина Ветеранська миля вживані авто взуття вибори вибори в Угорщині виборчий туризм видавництво Комора видання викладання Винничук вино Виноградів виплада виробництво виручка виселення Високі Татри вистава виш Вишеградська група Вишеградська четвірка Вишиваний Вишиваний. Король України вишивка Вишне Немецке Вишнє Нємецке Віденський бал Відень відкрите небо відкрити бізнес відкрити бізнес у Словаччині відпочинок Відродження відходи віза візит війна війська військо військова база військова угода вікенд Віктор Орбан Вікторія Нуланд Вільгельм фон Габсбурґ вільна торгівля Вільнюс віньєтка Віола фон Крамон віросповідання Віталій Портников ВНЗ вода водії водій вокзал Володимир Зеленський Ворожбит вплив Вроцлав ВУЗ ВЦИОМ вчителі вчитель вчителька Габсбург Габсбурґа газ газ у Словаччині газета газопровід газосховище Газпром галичани Галичина Ганг гастрономія Геґер Гей гектар Гельсінкі Генасамблея генконсульство генсек генсек НАТО геотермали Герцеговина ГЕС гірлянди гірськолижний курорт Гітлер глемпінг Гобітхіл Гогольфест Гойс Головко голодомор Голокост голосування Гомонай Гергей гомосексуаліхм гонведи госпіталізація ГРА гральні заклади грант Греція грип громадянство громадянство України Грузія ГТС Гуйяш ГУЛАГ гумор Гуморина гунгарікум гурт Давід Сассолі дамба Данілов Данніган Данте Аліг'єрі ДахаБраха двигуни Дебрецен дезінформація Делі Дельта демографія демократія демонтаж депортація депутат дерева держава Держдеп держдума держзрада Держмитслужба ДЕСС дефіцит дефіцит кадрів децентралізація Дещиця джинси Джо Байден Джон Кірбі дзьодо диверсант диверсія дизель диктант диплом дипломат дипломна робота дипустанова диригент дисидент дискаунтер дискримінація дистанція дифтерія діаспора Діброва діджиталізація діти Діти Хармса Дія Дмитро Кулеба Дмитро Тужанський Дні України Дніпропетровщина ДНР Добрая додаток Долежал Дональд Туск Донбас донор донорство допомога дорога дослідження дотація ДПСУ драма дрон Друга світова війна ДТП Дубровник Дуда Дулеба Дунай Дюрчань Дяківці е-вибори е-демократія Еган Еде Ед Ширан Еде Еган Едуард Гегер Едуард Хегер екологія економіка експати експерт експорт експрес електрика електроенергія електромобілі електронна комерція емігрант емігранти еміграція Емінеску Еммануель Макрон Енді Воргол енергетика епідемія Ернст Нойбауер Ерош Пішта Естонія етнополітика є ЄБРР Євангеліє євреї євро євроасоціація євроінтеграція Єврокомісія Європа Європарламент Європейський Союз європейськість Євросоюз ЄІБ ЄП ЄС Жешув Жиліна житло житло в Угорщині життя жінка жінки жовтень Жозеп Боррель Жолт Немет журнал журналіст журналісти Забруднення Забужко завод Загайкевич Загонь зайнятість Закарпатська область Закарпаття закон закон про освіту Закрапаття залізниця Залужний замки замок заправка заробітна плата заробітчани зарплата застава Західні Балкани Захонь заява збірка зброя звалище згуртованість Зеленський Земан землетрус земля Земплін Зимовий сад зірки зливи зловмисник злочин ЗМІ змова знижки Ryanair знижки на квитки ЗНО золотий паспорт Золтан Бабяк Золтан Мігай Нодь Золтан Мігаль Нодь Золтан Нодь зона Зоя Казанжи Зріні зростання ЗСУ Игорь Померанцев іайдо Івано-Франківськ ігри ігроманія ідентичність Ізмаїл Ізраїль Ілдіко Орос Ілон Маск ілюмінація іммігранти імміграція імпорт імпорт газу інвестиці інвестиції Індія інклюзія іноземці інспекція інститут інтеграція інтернат Інтерсіті інфляція інформація інфраструктура іпотека Ірак ірландець Ірландія Іспанія історія італійське вино Італія Іштван Ійдярто Іштван Сабо Йоббік Йоже Плечник Кабмін кава кадри Казанжи казки Калуська ТЕЦ Канада канал канал Верке канікули канцерогени карантин Карен Донфрід Карл IV Карпатська Україна карта поляка картка Катанлін НОвак Катерина Бабкіна каток католики Каунас квартира у Будапешті квитки квитки Ryanair квитки в кіно квитки до Молдови квитки до Польщі квитки на Wizz Air квитки на літак квитки на поїзд квитки на потяг квитки потяг КГБ Кенія кепм Кетрін Винник Кечкемет Київ Київ-Одеса Київська Русь Китай китайські товари кібератака кібербезпека кіно кінорежисер кінотеатр кінофестиваль Кіпр Кіра Рудик Кішварда класик Клаус Йоганніс Клепало клімат кліматолог Клуж КМЄС КМКС КМУ книга книги КНР КНУ ім. Шевченка коаліція Коболєв Ковачевські ковід козаки колонка колорит Колумб Колхідські тропічні ліси Комаром компанії компенсація композитор комунізм комуністи комфорт Конгрес США конкуренція Конституція консульство контрабанда конфесії конфіскація конфлікт концерт кордон коробка передач Королівське Євангеліє коронавірус коронаірус Корчок Косеуць Косино коснпірологія Косово коференція Кошице Кошицький край КПП краантин Краків Красноїльськ кредит Кремль Кривий Ріг криза Крим Кримська резолюція кримські татари Крістіан Форро Кубраков куди поїхати на Різдво Кулеба культура купити автомобіль купити віньєтку купити житло купівля купівля в інтернеті купюра курйоз курорт курси курси словацької кухар кухня Кюртешколач Лаборець Лавров лазні Ласло Зубанич Ласло Палкович Ласнамяє Латвія латиниця ЛГБТ ЛГБТІ ЛГБТК Легинь Ленінград летовище лижі липовани листівки Литва лід лікар лікарі лікарні лікарня Лілія Гриневич літак література літка ЛНР Логвиненко логістика логогтип локдаун Лорінц Ночо лоукост лоукостер лоукостери Луганськ Лукашенко Лукойл Лунік Лунік IX Лунык Львів Львівщина Любка Люблін Людовит Велислав Штур Ляшко Магда магістраль Майя Санду Майяленд Маккартні Макрон Мале Карпатське коло Мальта маніпуляція Марго-2021 Маріуполь Маріуполь-Рахів маркетплейс Маркі-Зай Марсель Онисько марш маршрут маска Матович машиніст машиністи Меджилабірці медик медики медицина медична сестра медіафорум медперсонал медсестра медсестри Мей Маск меморандум меморіал менталітет меншина меншини мер Меркель МЗС Минай Мирослав Жбірка митниця мито Мишка Япончик мігрант мігранти міграція Мідянка Мікеланджело Мілан Растіслав Штефаник Міллер Мілош Земан Мінінфраструктури міністр Міноборони Мінрегіон Мінськ Мінфін Мінцифри місіонери міст місто місцеві вибори Міхай Емінеску Мішкольц МКС мова МОЗ МОК Молдова молодь Молотов Москва музей музика музичний гурт Мукачево мультикультуралізм муніципалітет Мустафа Найєм Мюнхенська угода навчання нагорода надзвичайний стан найменшина наративи народжуваність населення НАТО нафта Нафтогаз нацизм національні меншини національні спільноти національність нація нацменшина нацменшини НВ Недитячі казки недоторканість нелегали нерухомість Нижнє Селище Нижня Апша Никон Нідерланди Ніжна революція Ніїредьгаза Ніколае Чаушеску Ніколає Чуке Ніколенко Німеччина НКВС Нова Зеландія Новий рік новини Новоросія Нолан НУШ Нью-Йорк ОАЕ об'їзна обгін область обмеження обмеження шивидкості оборона обсерваторія ОБСЄ обшуки овочі ОДА Одеса Одещина озера Оксана Линів окупація Олександра Саєнко Олексій Резніков Олена Богдан олімпійські ігри Ольга Кобилянська Омікрон Онисько онлайн Онтаріо ООН ООС опади опалення опера оператор ГТС опитування опозиція Орбан освіта освітній закон отримати побит Офіс президента Охрид пакт палац паленка паливо палинка палінка пам'ятка пам'ятник пандемія Папа Римський паприка ПАР Пардубіце парк парламент партизан партія пасажиропотів паспорт паспорт Болгарії паспорт Угорщини паспорт України паспорт Чорногорії паспортизація ПДВ Пекін пендлер пенсійна система пенсія Пентагон Первый балтийский канал перевезення переговори переклад перекриття Перемишль перепис перепис населення переробка Перечин персонал Петер Саган Петер Сійярто Петер Фіала петиція Петков Петро Мідянка Печ Пийтерфолво письменник письменниця Північна Македонія Північний потік Північний потік - 2 підготовка Підкарпатська Русь підпал підприємці підробка підтримка пісня пістолет плагіат Пласт пластик ПЛР ПЛР-тест побит повітря повстання податки податок події подорож подорожі подорожчання поезія пожежа пожертви поїзд покарання покупки Полачек поліомієліт політик політика політики політінформація поліція пологи польори Польща поляки Померанцев понтифік Попасна Портников Португалія послуги посол посольство посуха посуха у Словаччині Потапі потяг похмілля похорон поштовх правила Прага Прайс Праліси Карпат працевлаштування працевлаштування в Польщі праця презентація президент президент Угорщини президент Франції прем'єр прем'єр-міністр премія прибуток прикордонники проби продажі продукти проект проживання промисловість пропаганда протест протидія дезінформації професійно-технічна освіта профспілка Прудентополіс Пряшів Псакі пункт пропуску Путін Рада Європи Радек Матула радіо радіодиктант Радянський Союз ракета Ракоці ранов-над-Топльоу Растіслав Трнка ратифікація Рахів революція регіон режим Лукашенко Резніков рейс рейс Київ Ужгород рейс Ужгород Київ рейтинг рейтинг забруднення реклама реконструкція рекрутинг релігія реліквія ремонт ресторан Реткозі реформа Рига Ріббентроп рівень життя ріелтор Різдво різдвяні знижки річки рішення РНБО Роберт Фіцо робітники робота робота в Польщі робота в Угорщині робота в Чехії робота у Словаччині роботи робоча сила родовище Роза Вітрів розваги розвиток розкол ром роман роми ромська школа Росвигово російська мова Росія Рошія-Монтане рробоча сила румуни Румунія русини Русь РФ С14 Сабо Сабольчверешмарт салямі саміт самоізоляція Самош Санду санкції САП Сассолі Сату Маре Саудівська Аравія СБУ Свидівець Свидовець свята святкова ілюмінація свято Сегед сегрегація Сейм сейсмологи секонд-хенд секретар село Сенат США Сенцов сепаратизм Сербія Сергій Жадан Сергій Квіт сертифікат сигарети символ СІань Сібіу Сійярто Сікура сіль сім'я Сімоньян Сіярто сказ сканер Скоп'є скульптор скульптура скульптури Слобожанський експрес слова словак словаки словацька культура Словачина Словаччина Словенія слоган смаколики смертність сміттєзвалище сміття смог собор Соваччина соколи! Солідарність Солотвино сортувальна лінія сортування Софія соцдослідження соціалізація соціологія соцопитування Союз спад спадщина спецслужба спецслужби спиртне співпраця Спліт Спутник СРСР ССО ССС СССР ставлення стагнація Стамбульська конвенція Станіца Старай старіння стартап статистика стереотип стерилізація стічні води столиця Столтенберг страви страйк студенти сувенір Сулік Суми супермаркет супкультура Сучава Схід Опера Східне партнерство США Тhe Guardian табір табори Тайвань Таллін Таллінн тара Тарас Качка тариф тарифи Тарту Татри тварини Твртко Вуйіч театр Теб та НС телебачення телеграм телеканал теорія тепло теракт Теребле-Ріцька ГЕС термальні води термінал Тернопіль тероризм терористичний акт ТЕС тестування технологі Тиса Тімішоара Тімоті Снайдер ткацтво товари товари в Інтернеті товари з Китаю товарообіг Томаш Фіала ТОП торгівля традиції трамвай транзит транзит газу Трансильванія трансляція трансплантація транспорт транспортний коридор тренер тривалість трилер Триль Тріанон Трнава трубопровід трудова міграція трудові мігранти Тужанський ТУКЗ – КМКС тунель Турда Турецький потік Туреччина туризм турист Туро Руді Туров Тюнде Грівнак Тячів УГКЦ угода угорська угорська мова угорське вино Угорське королівство угорські вибори угорці угорці Закарпаття Угорщина Ужгород Ужгород-Одеса УжНУ Україна українська мова українці Укренерго Укрзалізниця університет УПА Урсула фон дер Ляєн уряд утилізація учні Ушгорщина фабрика Факти фактчекінг фарцовщики Федерація футболу Білорусі Федір Корятович Федоров феєрверк фейк Фенешлітке Ференц ІІ Ракоці Ференц Лість фестиваль Фіала Фідес фільм фінансування Фінляндія Флорін Роман Фльонц фольклор фонд Фонд Бетлена Габора фортеця форум фото фото Словаччина фотограф Франц Йосиф Франциск Франція фрукти футбол хакери Харі Крішнан Харків Хегер Херсонський хоббіти Хоббітон Хорватія художник Хунгарія Хуст Це дитя Цензор.нет Центральна Європа церква цигарки цифровізація ціна ціни цінності Цісар ЦПТО Чапутова Чаушеску Чебі-Погань чемпіонат червона зона черга черги Чернівці Чеська республіка четвірня Чехія Чехословаччина чиновники Чоп Чорне море Чорногорія Чубай Чубаров Шандор Петефі Шанта Шарль Мішень шахрайство шахта Шаштин шваби Швейцарія Швеція швидкість Шенген Шенгенська зона Шеремета Шкода школа школярі Шкураков Шмигаль Шовковий шлях Шойгу Шон Пенн шосе шпигунство штам штраф штрудель штучний інтелект щеплення Юдіт Йожа Юморина ЮНЕСКО Юрай Яношик юрист Юрій Андрухович Юрій Винничук Ялта Ямпіль Ямпіль-Косеуць Яніка Мерило Янош Адер Янош Кобор ярмарка ярмарки ярмарки у Європі ярмарок Ярослав Грицак Ярузельський