fbpx
10 Грудня, 2021

У Словаччині пом’якшили карантин для вакцинованих і тих, хто перехворів коронавірусом

У Словаччині пом’якшили карантин для вакцинованих і тих, хто перехворів коронавірусом

З 10 грудня у Словаччині уряд дозволив відкрити непродовольчі магазини, фітнес-центри, СПА-салони та інші заклади для вакцинованих осіб. Також спростяться обмеження для тих, хто перехворів коронавірусною інфекцією не пізніше, ніж 180 днів тому. Ця категорія людей також може відвідувати служби в храмах, гірськолижні курорти та готелі.

При цьому в уряді наголосили, що як надзвичайний стан, так і комендантська година продовжують діяти. Прем’єр-міністр Едуард Хегер виправдовує це тим, що здоров’я є пріоритетом, – повідомляє ТАSR.

“Сьогодні найбільш уразлива група не вакцинована і змушена терпіти більше дискомфорту. Це в їхніх інтересах зробити вакцинацію”, – сказав прем’єр-міністр.

У той же час Управління охорони здоров’я Словацької Республіки просить власників торгових центрів, СПА-салонів, фітнес-центрів та інших закладів, які відкриються для вакцинованих відвідувачів, відповідально підходити до встановлених правил.

Sk

Додамо, що в базовому режимі, тобто без перевірок сертифікатів, у Словаччині працюватимуть продуктові магазини, аптеки, зоомагазини, автозаправні станції, автозапчастини, аптеки, кіоски газет і друкованої продукції.

Нагадаємо, що з 24 листопада у Словаччині через різке збільшення кількості виявлених випадків захворювання коронавірусною інфекцією уряд ввів карантин та надзвичайний стан. А з 10 грудня 2021 року на наступні 4 тижні (до 05 січня 2022 р.), за даними сервісу Консульської служби України діятимуть наступні обмеження:

– “комендантська година” з 5:00 год. ранку до 01:00 ночі,

– заборона роботи всіх ресторанів та магазинів, готелів та розважальних центрів. Це не стосується магазинів першої необхідності (їжу в закладах громадського харчування можна продавати тільки через віконце).

Важливо: ці обмеження стосуються також іноземців, зокрема – громадян України, які відвідують Словаччину. Порушення вказаних обмежень тягне за собою адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі 1000 євро. Виняток в цьому контексті складають громадяни України з дозволом на проживання в СР, які їдуть за кордон, або ж повертаються з-за кордону.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі