fbpx
19 Листопада, 2021

Перша в Європі: Австрія робить вакцинацію від COVID обов’язковою та вводить локдаун для нещеплених

Перша в Європі: Австрія робить вакцинацію від COVID обов’язковою та вводить локдаун для нещеплених

У  Австрії анонсували обов’язкову вакцинацію від коронавірусу через високі темпи захворювань у країні та низький рівень кількості щеплень. Нововведення уряду мають вступити в силу з 1 лютого 2022 року.

Це може зробити Австрію першою країною Європи, яка зважилась на такий крок, передає Kurier.

Austria

За повідомленням уряду, зараз в Австрії повністю щеплені від коронавірусу близько 65% дорослого населення. Це суттєво більше, ніж в деяких східних країнах-членах ЄС, але це все-одно один із найнижчих показників у Західній Європі.

Як це відбуватиметься

До цього в країні існував консенсус між політичними силами щодо недоцільності впровадження обов’язкової вакцинації. Однак наразі такої згоди немає, тож уряд отримав “зелене” світло на посилення вимог.

“Зараз ми повинні подивитися в очі реальності. Забагато політичних гравців у цій країні виступають проти щеплення. Наслідок цього – перевантажені реанімації і страждання людей”, – заявив канцлер Австрії Александр Шалленберг.

Юридичний механізм обов’язкової вакцинації наразі не оприлюднено. За словами Шалленберга, відмова від щеплення буде вважатися адміністративним правопорушенням з відповідним покаранням. Виняток складатимуть тільки люди з відповідними протипоказаннями. На виправдання такого кроку канцлер навів приклад обов’язковості вакцинації від віспи у свій час.

Локдаун для невакцинованих

Щоб полегшити навантаження на лікарні, з 15 листопада уряд також запровадив жорсткі обмежувальні заходи для тих, хто не щеплений від COVID-19.

Локдаун охопить близько двох мільйонів людей (на дітей до 12 років обмеження не поширюються), яким буде заборонено залишати будинки без поважної причини. Виняток складають похід на роботу, до продуктового магазину, до лікаря, на оздоровчу прогулянку.

У громадські місця вхід для невакцинованих буде закритий – навіть негативного ПЛР-тесту буде недостатньо. Локдаун запровадили на 10 днів із можливістю продовження.

Варто додати, що уряд Словаччини також схвалив суворішу версію карантину для протидії COVID-19. Відповідно до них нещеплені не зможуть потрапити до торгових центрів та магазинів, крім тих, які продають товари першої необхідності,

 

InfoPost.Media

Фото: independent.co.uk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі