25 Березня, 2022

Зеленський емоційно звернувся до ЄС та окремо до Віктора Орбана – ВІДЕО

Зеленський емоційно звернувся до ЄС та окремо до Віктора Орбана – ВІДЕО

Володимир Зеленський звернувся із емоційною промовою до Європейської ради та народів ЄС під час чергового саміту. Він розповів про загиблих від військової агресії Росії українців та зауважив, що реакція ЄС на дії Владіміра Путіна була запізнілою. 

Одним з питань, на якому акцентував увагу український президент, стало потенційне членство України в Євросоюзі. Володимир Зеленський попросив лідерів країн ЄС не зволікати з цим рішенням.

“Україна має бути в ЄС вже найближчим часом. Принаймні у вас для цього все є”, – заявив він.

Володимир Зеленський

Також Володимир Зеленський перерахував країни Євросоюзу, акцентувавши на тих, які вагаються зі своїми рішеннями щодо членства України та санкцій проти Російської Федерації. Як стверджує Європейська правда, озвучений список грунтується на даних закритих обговорень у ЄС, а також на переговорах Києва з окремими країнами.

Союзники і ті, що вагаються

Так, зокрема Зеленський подякував за підтримку 10 державам, які на приховують проукраїнську позицію: Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словенія ,Словаччина, Чехія, Болгарія, Хорватія. Окремо він виділив Італію, прем’єр якої Маріо Драгі раніше заявив, що ЄС готує для України позитивні рішення.

Частину країн Зеленський означив як нечітких прибічників пришвидшеної процедури вступу України до ЄС, але на голоси яких можна розраховувати. Це Франція, Греція, Фінляндія, Мальта, Данія, Кіпр, Люксембург, Швеція та Румунія. Румунія президент виділив з цього списку особливо.


Також Зеленський назвав шість держав, з якими Україна зможе знайти спільну мову у переговорах. До цієї умовної групи увійшли Португалія, Нідерланди, Іспанія, Бельгія, Австрія та Ірландія.

Однак особливу увагу спікер приділив двом країнам – Німеччині та Угорщині. Якщо Німеччину він назвав останньою і висловив сподівання, що у вирішальний момент ця країна буде на боці України, то до угорського прем’єра Віктора Орбана Зеленський звернувся окремо.

“Я був в Будапешті, на вашій набережній. Я бачив меморіал “Взуття на річці Дунай” Послухай, Вікторе, знаєш, що відбувається в Маріуполі? Сходи на свою набережну, подивись на те взуття, і ти побачиш, як масові вбивства можуть повторюватись”, – емоційно висловився Зеленський.

Президент мав на увазі меморіал на березі Дунаю, присвячений пам’яті розстріляних фашистами угорських євреїв. Перед вбивством їх змушували зняти взуття, яке потім йшло на продаж або ж його забирали фашисти.

Чому Угорщина?

Останніми тижнями з боку уряду Угорщини пролунала низка заяв, які йдуть в розріз із підтримкою України. Як результат чверть виборців угорської партії влади “Фідес” звинувачують Київ у розв’язанні війни.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відхилив вимоги президента України Володимира Зеленського до Угорщини в Європейській раді, оскільки вони суперечать інтересам Угорщини. Про це заявив у п’ятницю,  керівник прес-служби прем’єр-міністра Бертолон Гаваші.

Президент України попросив Угорщину та прем’єр-міністра Віктора Орбана про дві речі. Перша – проголосувати за розширення санкцій на енергетичний сектор РФ і за те, щоб Угорщина не купувала газ і нафту в Росії. Друге його прохання полягало в тому, щоб Угорщина допомогла Україні зброєю та дозволила транзит військової допомоги.

Бертолон Гаваші зазначив:

“Віктор Орбан відхилив обидва запити, оскільки вони суперечили інтересам Угорщини. Угорщина бажає залишатися осторонь цієї війни, тому вона не дозволить поставки зброї в Україну. При цьому він усіма засобами допомагає біженцям та надає їм гуманітарну допомогу”.

Наразі до Угорщини прибуло близько півмільйона біженців з України. Угорщина надала Україні гуманітарної допомоги на 2 мільярди форинтів.

“Закриття нафтогазового крана означало б, що угорські сім’ї платять ціну війни. 85%  угорських домогосподарств опалюються газом, а 64 відсотки імпорту угорської сирої нафти надходить з Росії”, – нагадав глава прес-служби прем’єр-міністра, підкресливши, що її не можна фізично отримати з будь-якого іншого джерела.

орбан3

Бертолон Гаваші підтвердив позицію уряду країни, сказавши, що “Угорщина не може допустити, аби за ціну війни сплачували угорські родини”. Він зазначив, що 85 відсотків угорських домогосподарств опалюються російським газом, а 64% імпорту нафти надходить з Росії.

“Тому на кожному європейському форумі, як і раніше, ми продовжуватимемо виступати проти поширення санкцій на російські енергоносії”, – сказав Гаваші.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відомий тим, що постійно кардинально змінює свої думки під впливом обставин. Зокрема під впливом “російського партнера” – адже співпраці з РФ він досі приділяє особливу увагу, що значно впливає і на суспільну думку в країні.

Нещодавно угорський портал 24.hu зібрав усі політичні дії, заяви Орбана за останні роки, які можуть бути незручними для нинішньої влади країни.

 

InfoPost.Media

Фото: president.gov.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі