fbpx
17 Квітня, 2024

Від розміновувачів до артилерії: словаки та чехи збирають кошти на артилерійські снаряди для України

Від розміновувачів до артилерії: словаки та чехи збирають кошти на артилерійські снаряди для України

Словаки приєднались до чеської ініціативи «Darček pre Putina», підтриману чеським урядом, для закупівлі боєприпасів для України. Для цього активісти оголосили збір коштів, який пройде загалом у понад 20 країнах.

У словацькій організації «Мир Україні» (Mier Ukrajine), яка організовує збір в країні, заявили, що таким чином хочуть показати солідарність звичайних словаків з українцями.

«За допомогою цивільного збору ми хочемо показати, що [Словаччина] це не тільки уряд і прем’єр-міністр Роберт Фіцо. Ми переконані, що позиція влади не відповідає більшості громадян. Ми впевнені, що ми, жителі Словаччини, хочемо і знаємо, як допомогти», – заявили в організації. – «Донори можуть зробити внесок у збір і якщо не уряд, то ми надішлемо їх [снаряди Україні]».

437931406 415673567749067 6084442904332615391 N

За твердженням ініціаторів збору, Україна захищає не лише свою територію, а й Європу та її цінності, засновані на свободі та мирі.

«Чеська ініціатива — це єдиний спосіб в короткий термін допомогти Україні, яка захищається від набагато сильнішого агресора, чимось життєво важливим для неї. А це — достатньо артилерійських боєприпасів», – додає представник ініціативи Маріан Куліч. За його словами публічний збір має показати, що Словаччина – це не лише політичні рішення одного уряду, а й її жителі та їх бажання допомогти.

Крім публічних словаків акцію підтримав майже столітній колишній партизан, учасник Словацького національного повстання, а згодом полонений німецьких окупантів Отто Шимко. Саме власний повстанський досвід, за словами чоловіка, спонукав його підтримати цей збір.

«З агресорами не можна було вести переговори, їх треба було перемогти. Цей досвід Другої світової війни стосується і України», – заявив він.

Загалом на закупівлю артилерійських снарядів планують зібрати мільйон євро, а проміжкова ціль становить 250 тисяч євро. Першу партію придбаних за зібрані кошти боєприпасів зможуть відправити в Україну вже у червні цього року.

 

👉 Читай також:
Подарунок для Путіна: словаки та чехи запустили збір на виробництво машини для розмінування Bozena 5 для України

 

Збір координує ініціатива «Мир Україні» спільно з організацією «Darček pre Putina». Минулого року обидві організації спільно зібрали для України 650 тисяч євро для придбання словацької машини розмінування Bozena 5.

Крім збору на машину розмінування Bozena 5 автори ініціативи збирали кошти на придбання мобільних реактивних артилерійських установок, 10 тонн пластичної вибухівки, мобільні ППО, амуніцію, дрони для волонтерів і медиків. Однак найвідомішою стала одна з перших акцій, коли після збору вдалось придбати модернізований танк Т-72 Avenger, якого назвали Томашем. Кошта на бойову машину, вартістю 33 млн чеських крон (майже 1,4 мл. євро) перерахували понад 8,5 тисяч чехів.

 

Infopost.Media за матеріалами словацьких ЗМІ
Титульне фото: armyinform.com.uа

Коментарі