fbpx
24 Березня, 2022

Орбан у 2008 році: “Україну, і Грузію слід було прийняти до НАТО”

Орбан у 2008 році: “Україну, і Грузію слід було прийняти до НАТО”

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відомий тим, що постійно кардинально змінює свої думки під впливом обставин. Зокрема під впливом “російського партнера” – адже співпраці з РФ він досі приділяє особливу увагу, що значно впливає і на суспільну думку в країні.

Нещодавно угорський портал 24.hu зібрав усі політичні дії, заяви Орбана за останні роки, які можуть бути незручними для нинішньої влади країни.

грузия2

Зокрема перед вторгненням Росії до України уряд Угорщини неодноразово виступав проти інтеграції України до ЄС, а також роками блокуючи її вступ до НАТО, посилаючись на закон “Про мову”, прийнятий у 2017 році і який нібито перешкоджає використанню угорської мови в Україні.

Утім, коли партія Орбана “Фідес” перебувала в опозиції, все було інакше. Під час російсько-грузинської війни у 2008 році він наполягав, що єдиними правильним виходом зі складної ситуації був би вступ як Грузії, так і України до НАТО.

У серпні 2008 року Росія “офіційно” втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії. Агресор піддав бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об’єкти.

“Російсько-грузинський конфлікт багато в чому можна розглядати як передвісник війни в Україні. Росія атакувала країну, посилаючись на захист двох відколотих республік, Південної Осетії та Абхазії… 14 серпня (Віктор Орбан) у випуску новин телеканалу TV2 заявив про те, що уникнути вибуху подібної війни в Україні є можливим лише з членством в НАТО”, – зазначає угорський портал 444.hu.

Тоді Орбан у тому числі згадував 1956 рік, коли росіяни нібито “звільняли” Будапешт та всю Угорщину нібито на прохання самих угорців.

“Агресор завжди використовує відмінну пропаганду, і він може пояснити причину через яку йому довелося діяти як агресор”, – зазначав тоді Орбан. – “Якщо ми їх зараз послухаємо, то виявиться, що вони повинні розмістити війська в Грузії і знищувати грузинські міста, тому що грузини їх до цього змушують”.

грузия

Тоді він вважав, що країни Центральної Європи та Балтії мають об’єднатися, щоб протистояти російським інтересам і допомагати, в тому числі, Грузії та Україні.

“Я переконаний, що нещодавно на саміті НАТО було прийнято погане рішення. І Україну, і Грузію слід було прийняти до НАТО. Це рішення рано чи пізно доведеться приймати. І чим швидше ми це зробимо, тим швидше зможемо запобігти тому, аби щось подібне у світі знову відбулося”, – заявляв Орбан.

Тоді на ці заяви відреагував тодішній представник російського МЗС Ігор Савольський:

“З одного боку, я сприймаю їх спокійно, а з іншого — з легкою огидою, тому що щодо зовнішньополітичних питань вони віщають з кишені американських неоконсерваторів”.

А згодом російський посол заявив, що “кров прилипла до рук Віктора Орбана, кров моїх співвітчизників” – за його солідарність з президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі.

Однак дуже скоро Віктор Орбан, президент “Фідес”, чомусь різко змінив свою позицію щодо Росії та Путіна.

Вже у листопаді 2009 року він особисто зустрічався з Путіним у Санкт-Петербурзі, а після обрання прем’єр-міністром Угорщини, у листопаді 2010 року, також поїхав до Москви на переговори.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі