fbpx
24 Грудня, 2021

Відео дня: Що таке гібридна війна Кремля проти України

Відео дня: Що таке гібридна війна Кремля проти України

Тисячі російських військовослужбовців на кордоні з Україною, сотні дезінформаційних повідомлень офіційних російських ЗМІ та проросійських пропагандистських ресурсів в Україні свідчать про те, що загроза ескалації військового конфлікту існує. Росія заявляє, що прагне миру, однак дії Кремля показують протилежне.

Центр стратегічних комунікацій та безпеки (ЦСК) створив відео про те, як Кремль намагається перекласти відповідальність за ескалацію на Україну та США.

Підготовку експлейнера підтримали авторитетні українські інституції, які займаються дослідженням та протидією російській дезінформації. До проєкту долучилися і наше видання Infopost та Інститут Центральноєвропейської Стратегії.

Контекст

Масована інформаційна кампанія, розпочата Кремлем у жовтні, спрямована на розкол та залякування українського суспільства. Таким чином Росія намагається дестабілізувати обстановку всередині України, поляризувати населення та змінити ставлення країн-партнерів до нашої держави.

Апогеєм кампанії стала заява російського президента Володимира Путіна про те, що Україна, нібито, може готувати військову операцію на Донбасі.

В українському МЗС цю інформацію одразу ж спростували, заявивши, що постійні зусилля українського керівництва для зсуву з місця мирного процесу насамперед у Нормандському форматі яскраво ілюструють відданість України політико-дипломатичному шляху врегулювання збройного конфлікту.

Довідково

Приклади дезінформаційних кампаній останнього періоду, спрямованих на ускладнення україно-угорських відносин та дестабілізації ситуації ми розглядали у кількох кейсах, які теж пропонуємо переглянути:

 

InfoPost.Media

Титульне зображення: Ukrinform


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі