22 Грудня, 2021

Американські найманці та хімзброя на Донбасі: Росія запустила нову хвилю дезінформації

Американські найманці та хімзброя на Донбасі: Росія запустила нову хвилю дезінформації

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу на засіданні колегії Міністерства оборони у Москві за участю президента Володимира Путіна заявив, що 120 американських військових-найманців привезли на схід України хімічну зброю та готують провокацію. Слова Шойгу вже спростували в Україні та США.

На переконання глави російського Міноборони, для скоєння провокації до Авдіївки та Червоного Лимана доставлені резерви невстановленого хімічного компоненту. Крім того в Авдіївці та Приазовському Донецької області начебто перебуває понад 120 співробітників американських приватних військових компаній, які обладнують вогневі об’єкти в житлових будинках.

Шойгу Путін

В українському МЗС відреагували на заяви Шойгу. За словами речника МЗС України Олега Ніколенка, Росія таким чином готує інформаційне прикриття для можливих подальших провокацій на території України, пише “Українська правда”.

“Категорично відкидаємо інсинуації в бік України, які пролунали під час засідання колегії міністерства оборони Російської Федерації. Заяви міністра оборони про нібито хімічні речовини, інструкторів американських приватних військових компаній, обстріли житлових кварталів на Донбасі – чергові приклади масованої російської дезінформації”, – підкреслив він.

Свою реакцію висловили і в США. Так, представник Пентагону Джон Кірбі назвав заяву Шойгу “неправдивою”. Представник Державного департаменту США Нед Прайс у свою чергу заявив, що не “Україна чи Сполучені Штати”, а Росія відповідає “за ескалацію напруги” на Донбасі.

“Ми закликаємо Росію припинити використовувати фальшиву, підбурюючу риторику і вжити кроків для деескалації напруги, щоб створити позитивну атмосферу для дискусій”, – зазначив він.

Тим часом новину підхопили і угорські ЗМІ, які розповсюдили заяви міністра оборони Росії без реакцій іншої сторони. Так інформація з’явилась на сайті Liner, який протягом останнього періоду активно транслює новини україно-російських відносин, онлайн-виданні Oroszhirek (“Російські новини”), порталі Infostart та інших.

Слід зауважити, що це вже друга дезінформаційна хвиля з боку Росії за останній тиждень. Так, нещодавно, на тлі інформації про можливість початку нового повномасштабного нападу російських військ на Україну, Кремль розгорнув дезінформаційну кампанію про можливість іншого військового зіткнення, українсько-угорського.

 

InfoPost.Media

Фото: РБК


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі