04 Жовтня, 2022

Цифра дня: ЄС виділив Угорщині понад 21 млн євро за підтримку українських біженців

Цифра дня: ЄС виділив Угорщині понад 21 млн євро за підтримку українських біженців

Угорщина отримала 21,1 мільйона євро від Європейського Союзу на зменшення додаткового тягаря для економіки через потік біженців з України. Крім Угорщини фінансування виділили і для інших країн-членів ЄС, які прийняли у себе українців після повномасштабного вторгнення Росії – Польща, Словаччина, Чехія та Румунія.

Рішення про підтримку держав на період 2021-2027 років Комісія Європейського Союзу прийняла 18 травня. Фінансування відбувається за рахунок коштів Фонду надання притулку, міграції та інтеграції (MMIA) та Інструменту управління кордонами та візової політики (HAVE).

  • Безпосередньо для Угорщини Єврокоміся виділить 9,6 млн євро з ресурсів MMIA і 11,5 млн євро з ресурсів HAVE на витрати Угорщини, понесені з 24 лютого по 23 серпня, пов’язані з біженцями з України.

1651738259

Під час розподілу ресурсів між державами-членами враховувалися статистичні дані станом на 31 березня щодо руху біженців з України, які прибували безпосередньо до цих країни та прикордонних з Україною регіонів.

  • Варто зазначити, що з 24 лютого Угорщина прийняла понад 900 тисяч біженців з України.

Загальна сума, яку Єврокомісія запланувала виділити із своїх фондів становить 248 мільйонів євро. Гроші призначені в першу чергу на харчування, транспорт і проживання людей, які тікають від російського вторгнення. Найбільшу суму отримає Польща – 144,6 млн євро. При цьому Румунія, Чехія та Словаччина мають отримати 39 млн євро, 27 млн ​​євро і 15 мільйонів євро відповідно.

Нагадаємо також, що з початку травня громадяни України, які подали заяву на отримання статусу притулку в Угорщині, можуть влаштуватися на будь-яку роботу без відповідного дозволу на роботу. Роботодавці також отримують матеріальну підтримку для працевлаштування біженців з війни.

 


InfoPost.Media

За матеріалами угорської інформагенції MTI, угорського міністерства внутрішніх справ та інших відкритих джерел

Фото: Wojtek RADWANSKI / AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі