fbpx
24 Травня, 2022

Чехія отримає лише 27,4 мільйонів євро від ЄС на допомогу українським біженцям. Польща – 144

Чехія отримає лише 27,4 мільйонів євро від ЄС на допомогу українським біженцям. Польща – 144

Чехія отримає 27,4 млн євро (майже 680 млн крон) з фондів Європейського Союзу на допомогу біженцям з України. Окрім Чехії гроші отримають ще Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія.

Загальна сума, яку Єврокомісія тепер виділить із своїх фондів становить 248 мільйонів євро. Гроші призначені в першу чергу на харчування, транспорт і проживання людей, які тікають від російського вторгнення, повідомляє портал Novinky.

ЄС Чехія

За останніми даними ООН, шість мільйонів людей покинули Україну через війну, переважна більшість з яких знайшли притулок у країнах ЄС. У Польщі знайшли притулок майже половина з біженців. У Чехії офіційно зареєстровано майже 350 тис. біженців, що є другим показником.

У квітні Єврокомісія пообіцяла загальну суму 400 мільйонів євро країнам, які найбільше постраждали від хвилі біженців. Зараз першу частину допомоги розділили між п’ятьма країнами. Більше половини із вже виділених 248 мільйонів піде до Варшави, яка отримає аж 144,6 мільйона євро.

Чехія була в числі десяти країн, уряди яких на початку травня звернулися до комісії з проханням про подальшу допомогу. Вони пропонували, наприклад, використовувати надзвичайні резерви з бюджету ЄС. Деякі політики в Чехії вважають, що компенсаційна сума для Чехії є замалою.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі