20 Травня, 2022

Польща отримає від ЄС найбільшу суму відшкодування за прийом українських біженців

Польща отримає від ЄС найбільшу суму відшкодування за прийом українських біженців

Польща отримає 144,6 млн євро за рішенням Єврокомісії з Фонду притулку, міграції та інтеграції на допомогу біженцям з України. Це найбільша сума з виділених для сусідніх країн, які прийняли та розмістили у себе українських переселенців з 24 лютого.  

При цьому Румунія, Чехія, Угорщина та Словаччина отримають 39 млн євро, 27 млн ​​євро, 21 млн євро і 15 мільйонів євро відповідно.

українські біженці у Польщі

Загалом комісія має виділити 248 мільйонів євро серед країн-членів, які прийняли найбільше біженців з України, які рятуються від війни. І Польща, яка прийняла найбільшу кількість біженців, буде найбільшим бенефіціаром цієї допомоги. Про це повідомляє польське радіо RMF FM.

Слід зазначити, що у вівторок, 17 травня президент Польщі Анджей Дуда після візиту угорської президентки Каталін Новак поскаржився, що Польща та Угорщина не отримали гроші від ЄС для допомоги біженцям.

“Я не сумніваюся, що така політика підриває європейську єдність, але ми все одно зробимо все, що в наших силах, щоб наші гості з України почувалися тут, як вдома”, – сказав Дуда.

Деякі польські політики, як наприклад засновник партії Kukiz ’15 Павел Кукіз (Paweł Kukiz), розкритикували призначену для Польщі суму, назвавши її замалою.


Варто додати, що з початку російського вторгнення кордон із Польщею перетнули майже 3,5 мільйонів українських біженців. Проте, за офіційними даними польської прикордонної поліції, зараз більше українців повертаються на батьківщину, а не залишаються в Польщі. Так, загалом 1,38 млн українців покинули Польщу та повернулися в Україну.

Варто додати також, що українські школярі, які виїхали до Польщі через військове вторгнення Росії в Україну, цьогоріч складатимуть польську мову під час іспиту у восьмому класі. Отриманий результат може вплинути на навчання цих дітей.

 

InfoPost.Media

Фото: Straż Graniczna / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі