fbpx
16 Травня, 2022

В Угорщині спростили працевлаштування для українських біженців – дозвіл не потрібен

В Угорщині спростили працевлаштування для українських біженців – дозвіл не потрібен

Відтепер для того, щоб отримати роботу в Угорщині, українським біженцям з офіційним статусом не потрібен дозвіл на роботу.

Про це повідомляє видання Magyar Nemzet.

біженці в Угорщині

З початку травня громадяни України, які подали заяву на отримання статусу притулку в Угорщині, можуть влаштуватися на будь-яку роботу без відповідного дозволу на роботу. Роботодавці також отримують матеріальну підтримку для працевлаштування біженців з війни, йдеться у заяві міжнародної юридичної фірми Baker McKenzie.

Наголошується, що спрощення, які набули чинності в травні, стосуються саме шукачів притулку. Громадяни України, які не мають такого статусу або не подали відповідну заяву, мають можливість влаштуватися на роботу відповідно до загальних правил, що застосовуються до громадян третіх країн.

Наприклад, вони можуть працювати лише в галузях, у яких є дефіцит робочої сили, як IT, громадське харчування та будівництво. Дефіцитними професіями в Угорщині є інженер-будівельник, кухар, офіціант та інші. Скористатися цією державною пільгою можуть лише ті громадяни України, які в’їхали на територію країни з біометричний паспорт. Вони мають право перебувати в Угорщині максимум 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

 


Громадяни України, які не зверталися за наданням статусу біженця і не мають дефіцитної професії, можуть бути працевлаштовані лише за наявності дозволу на роботу.


 

Щоб його отримати, роботодавець повинен подати заяву до компетентного державного органу.

Державна допомога надається у разі як працевлаштування громадян України, так і осіб з подвійним україно-угорським громадянством, за бажанням роботодавця.

Угорщина виплачує надбавку роботодавцям, якщо український працівник пропрацював не менше 90 днів і прибув до Угорщини після початку війни, а також подав заяву або отримав тимчасовий притулок. Сума становить:

Розмір субсидії на одного працівника становить половину вартості житла та проїзду працівника до місця роботи на місяць – максимум до 30 000 форинтів (приблизно 2 400 гривень), якщо працівник прибув до Угорщини до початку війни.

Верхня межа допомоги для тих, хто прибув після початку війни 24 лютого, становить 60 000 форинтів (приблизно 4 700 гривень).

Кожен неповнолітній, який проживає разом з евакуйованим працівником, також може отримати від Угорщини 12 тисяч форинтів (955 гривень).

Нагадаємо, країни, які прийняли українських біженців, активно спрощують умови працевлаштування. Так, наприклад, близько 102 тисяч українських біженців, які втекли до Польщі з початку війни в Україні, зуміли знайти роботу в країні.

 

InfoPost.Media

Фото: Magyar Nemzet


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі