fbpx
03 Червня, 2022

Угорці, словаки та болгари не до кінця вірять, що Росія винна у нападі на Україну

Угорці, словаки та болгари не до кінця вірять, що Росія винна у нападі на Україну

Лише 51% словаків, 50% болгар і 48% угорців покладають відповідальність за військові дії в Україні на Росію. Майже третина респондентів вважає, що збройне вторгнення в Україну спровоковане Заходом. 

Такі результати нового опитування братиславського аналітичного центру GLOBSEC. Дослідження, проведене у кінці березня-квітні, містило, зокрема, питання: “хто, на вашу думку, відповідальний за війну в Україні?”

За підсумками результати опитування виявились більш “проросійськими”, ніж у  інших країнах Центральної та Східної Європи. Так, серед решти європейських країн, найменший відсоток людей, які звинувачують Кремль у війні, у Латвії – 61%.

Screenshot 6

У Словаччині “Захід, який спровокував Росію”, вважають винним 28%, у Болганії 26%, а в Угорщині – 18%.

Крім того в Угорщині 18% респондентів обрали винуватцем “Україну, яка пригнічує російськомовну частину населення”.

У GLOBSEC стверджують, що викривлене уявлення певних верств населення про події в Україні, у поєднанні з потенційними економічними труднощами попереду, може зробити ці вразливі групи потенційними мішенями для популістських та автократичних лідерів.

Варто додати, що наративи про вину Заходу у подіях в Україні та утиски “київською владою” російськомовного населення у східній Україні, були поширені у Європі і до військового сторгнення Росії. Так, наприклад, наприкінці січня понад 44% словаків вважали , що США та НАТО відповідальні за зростання напруги в Україні.

***

Пропонуємо також добірку наших матеріалів, які свідчать про поширення в сусідніх країнах проросійських наративів та відвертих маніпуляцій, якими часто користуються політики:

Нацисти, Буча і протести проти санкцій: угорські ЗМІ у квітні поширювали прокремлівську риторику

Словаччина під впливом російських наративів: газ, політика та фейки про Азовсталь

Словацькі боти стверджують, що в бункері під “Азовсталлю” знаходиться біолабораторія НАТО

У Словаччині інформаційну війну з Росією визнає менше людей, ніж у Чехії

 

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі