fbpx
14 Квітня, 2022

У Словаччині інформаційну війну з Росією визнає менше людей, ніж у Чехії

У Словаччині інформаційну війну з Росією визнає менше людей, ніж у Чехії

Словаки менше, ніж чехи ідентифікують себе з тим, що вони є частиною інформаційної війни, яку веде Російська Федерація. Про це свідчить опитування, проведене агентством Ipsos у співпраці з Центральноєвропейською обсерваторією цифрових медіа.

За результатами опитування 40% словацьких і 52% чеських респондентів погодилися з цим твердженням.

“Майже третина населення Словацької Республіки погоджується, що інформаційна війна є лише приводом для західних урядів (в тому числі їх власних) для обмеження свободи слова. У Чехії це 15 відсотків населення”, – йдеться в прес-релізі результатів опитування.

14 відсотків респондентів у Словаччині та 16 відсотків у Чехії вважають, що їхні країни не зачіпає інформаційна війна, оскільки нинішній конфлікт обмежується Україною та Росією, включаючи кампанії дезінформації.

дезінформація в Чехії та Словаччині

У Словаччині найбільше існування інформаційної війни визнають наймолодші респонденти до 29 років (50 відсотків) та респонденти з вищою освітою (52 відсотки). Те, що інформаційної війни немає, стверджують здебільшого респонденти старше 60 років (39 відсотків) і старше 70 (41 відсоток) відповідно, із закінченою початковою освітою або середньою освітою без атестата (33 відсотки) та з чистим доходом сім’ї до 800 євро (31 відсоток). Подібні дані опитування зафіксувало і щодо респондентів у Чехії.

Блокування дезінформаційних ресурсів

28% опитаних словаків вважають нові повноваження Управління національної безпеки блокувати шкідливий контент неприйнятним кроком, який неправомірно заважає свободі слова. Навпаки, його схвалюють 39 відсотків словаків. У Чехії 41 відсоток населення погоджується з блокуванням дезінформаційних сайтів і 22 відсотки не згодні.

У Словаччині найчастіше респонденти в Братиславі (43 відсотки) та на сході (47 відсотків) погоджуються з необхідністю блокування дезінформаційних веб-сайтів. Такої ж думки респонденти, у яких місячний дохід становить понад 1500 євро (47 відсотків) та респонденти з вищою освітою ( 52 відсотки). Подібні дані були зареєстровані і в Чехії.

Опитування було проведено агентством Ipsos на репрезентативній вибірці з 1024 респондентів зі Словаччини та 1031 респондента з Чехії старше 18 років з 31 березня по 6 квітня за допомогою онлайн-збору даних. Вибірка респондентів репрезентативна для словацького та чеського населення за статтю, віком, регіоном та розміром місця проживання.

Тут варто навести приклади того, як населення Словаччини, Чехії та Румунії реагувало на пандемію COVID-19. Цими країнами, як і багатьма іншими ширились теорії змови та потоки дезінформації, які вплинули навіть на рівень вакцинації населення. Пропонуємо вам добірку матеріалів:

Крім того варто прочитати дослідження про те, як мережі дезінформаторів у Словаччині після початку війни Росії в Україні миттєво перемкнулись із висвітлення теми пандемії коронавірусу. Кіберспеціалісти словацької поліції зафіксували сотні аккаунтів, які раніше займались поширенням фейків про CОVID, а зараз поширюють прокремлівські наративи.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі