Напруження ситуації біля східних кордонів України 44% словаків вважають “заслугою” США та країн НАТО. Про це йдеться в результатах опитування агенції “Focus” для телешоу Markíza Na telo.
Як зазначається в дослідженні, ці респонденти вважають США і НАТО винними також у напруженій ситуації в країнах Балтії. 35% опитаних вважають винною Росію. Про це пише pravda.sk.
Ще 21,2% опитаних “не знають” справжніх винуватців напруженої ситуації.
У розрізі політичних вподобань НАТО і США звинувачують у напруженні в основному прихильники партії Respublika (90,3%), Smer (78,6%), Hlas (54,1 відсотка), потім Progresívne Slovensko (26,2 відсотка), Sme rodina (39,2 відсотка), KDH (25,3 відсотка). відсотка), OĽaNO (19,6 відсотка) та SaS (15,6 відсотка).
Росію джерелом конфлікту вважають прихильники SaS (65,6%), OĽaNO (59,1%), Hlas (27,9%), Smer (10,6%), PS (56,7%), Respublika (6,3%), Sme rodina (41,2%) і KDH (47,5%). відсотків).
Також дослідили ставлення до напруженості біля кордонів України у розрізі прихильності до провладної коаліції або опозиції. Так 23,9% середньостатистичних виборців провладної коаліції звинувачують в напруженні Сполучені Штати і НАТО. 56,1% винуватицею бачать Росію. 71% опозиційних виборців, у свою чергу, винуватцями конфлікту між двома державам вважають США і НАТО і 16,3% – Росію.
Опитування проводилося в період з 19 по 26 січня на вибірці з 1017 респондентів.
Варто додати, що попри критику опозиції і протести, міністр оборони Словаччини Ярослав Надь і державний секретар США Ентоні Блінкен підписали угоду про співробітництво у сфері оборони. Документ передбачає створення правової основи для поглиблення співпраці двох країн щодо безпеки та координації дій у цій сфері. Угоду має ратифікувати словацький парламент і підписати президентка Словаччини.
Міністр оборони Ярослав Най і глава міністерства дипломатії Іван Корчок заявили, що угода повністю враховує суверенітет Словацької Республіки. Вони стверджують, що угода не створює передумову для постійної присутності США на території Словацької Республіки.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.