У словацьких соцмережах анонімні користувані продовжують поширювати проросійський фейк про біолабораторії в Україні. Цього разу публікація користувача Ján Novák, сторінка якого присвячена прокремлівській дезінформації, отримала 1,6 поширень та близько тисячі коментарів.
За повідомленням користувача, під комбінатом “Азовсталь” знаходиться броньований бункер із біолабораторією, у якому заблокованими опинились 240 іноземних офіцерів НАТО. На базі цієї лабораторії нібито проводились випробування біологічної зброї, жертвами яких стали тисячі жителів Маріуполя.
Картинки із бункером поширювались і російськими користувачами Twitter. Про це йдеться у повідомленні дослідників проекту Mediamonitoring.
За інформацією проекту, одна публікація анонімного користувача вмістила в себе багато різних проросійських наративів – про біологічну зброю в Україні, зовнішнє управління, іноземних найманців та давню підготовку України до війни. Матеріал побудований за принципом “чим побільше нісенітниці, тим більше людей у неї повірить”.
Однак вся безглуздість фейку спростовується зворотним пошуком по картинках в Google. Він показує, що суперсекретний бункер під “Азовсталлю” насправді є візуалізацією бункеру в США, вигаданого на випадок апокаліпсису. Для підкреслення достовірності дезінформатори нанесли на картинку вотемарки @savunmaisleri, які використовує турецька інформаційна агенція, що спеціалізується на передових оборонних технологіях.
Нагадаємо, раніше проросійські телеграм-канали в Україні з подачі російського військового репортера розповсюдили фейк про нібито припинення поставок гуманітарної допомоги румунським відділенням Червоного Хреста. Таке рішення прийняли нібито через крадіжки продовольства і медикаментів з боку високопосадовців Одеської військової адміністрації.
This publication is also available in English: Slovak social networks talk about NATO biolab in Azovstal bunker
Фото: Mediamonitoring
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.