fbpx
20 Квітня, 2022

Словацькі боти стверджують, що в бункері під “Азовсталлю” знаходиться біолабораторія НАТО

Словацькі боти стверджують, що в бункері під “Азовсталлю” знаходиться біолабораторія НАТО

У словацьких соцмережах анонімні користувані продовжують поширювати проросійський фейк про біолабораторії в Україні. Цього разу публікація користувача Ján Novák, сторінка якого присвячена прокремлівській дезінформації, отримала 1,6 поширень та близько тисячі коментарів.

За повідомленням користувача, під комбінатом “Азовсталь” знаходиться броньований бункер із біолабораторією, у якому заблокованими опинились 240 іноземних офіцерів НАТО. На базі цієї лабораторії нібито проводились випробування біологічної зброї, жертвами яких стали тисячі жителів Маріуполя.

Картинки із бункером поширювались і російськими користувачами Twitter. Про це йдеться у повідомленні дослідників проекту Mediamonitoring.

Безымянный 1

За інформацією проекту, одна публікація анонімного користувача вмістила в себе багато різних проросійських наративів – про біологічну зброю в Україні, зовнішнє управління, іноземних найманців та давню підготовку України до війни. Матеріал побудований за принципом “чим побільше нісенітниці, тим більше людей у неї повірить”.

Однак вся безглуздість фейку спростовується зворотним пошуком по картинках в Google. Він показує, що суперсекретний бункер під “Азовсталлю” насправді є візуалізацією бункеру в США, вигаданого на випадок апокаліпсису. Для підкреслення достовірності дезінформатори нанесли на картинку вотемарки @savunmaisleri, які використовує турецька інформаційна агенція, що спеціалізується на передових оборонних технологіях.

Нагадаємо, раніше проросійські телеграм-канали в Україні з подачі російського військового репортера розповсюдили фейк про нібито припинення поставок гуманітарної допомоги румунським відділенням Червоного Хреста. Таке рішення прийняли нібито через крадіжки продовольства і медикаментів з боку високопосадовців Одеської військової адміністрації.

 

This publication is also available in English: Slovak social networks talk about NATO biolab in Azovstal bunker

 

InfoPost.Media

Фото: Mediamonitoring


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі