fbpx
22 Квітня, 2022

Нацисти, Буча і протести проти санкцій: угорські ЗМІ у квітні поширювали прокремлівську риторику

Нацисти, Буча і протести проти санкцій: угорські ЗМІ у квітні поширювали прокремлівську риторику

Після запровадження Європейським Союзом нової хвилі санкцій проти російської економіки в Угорщині посилились поширення фейкових новин про війну в Україні та прокремлівська риторика.

Після переобрання Віктора Орбана на посаду прем’єр-міністра Угорщини четвертий раз поспіль, проросійська пропаганда продовжує циркулювати в країні. Це попри офіційну підтримку урядом Будапешта європейських санкцій проти Москви. Про таку ситуацію в огляді повідомляє BIRN.

фейкові новини в Угорщині

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після своєї четвертої перемоги на виборах 3 квітня у своїй промові назвав опонентом президента України Володимира Зеленського. Крім того він підтвердив, що не буде робити жодних кроків проти заснованого Росією Міжнародного інвестиційного банку. Ще одна категорична позиція Орбана в тому, що Росатом продовжить розбудову нової атомної електростанції в Угорщині.

Враховуючи контекст заяв лідера уряду та його команди, виникає розуміння того, чому проросійська пропаганда настільки поширена в Угорщині, де проурядові ЗМІ підтримують правлячу партію Орбана “Фідес”.

Угорський Facebook і фейки про нацистів та Бучу

4 квітня тисячі угорських користувачів Facebook почали ділитися фотографіями чоловіка, покритого нацистськими татуюваннями, стверджуючи, що це “заступник начальника поліції Києва”. Однак чоловік, якого звали Артем Бонов, насправді ніколи не був у списку працівників поліції Києва. Натомість він виявився відомим ультраправим активістом.

8 квітня в Угорщині зафіксували два окремі випадки дезінформації та пропаганди. У першому з них кілька угорськомовних російських пропагандистських сайтів та їхні сторінки у Facebook поширювали неправдиву інформацію про те, що розправи в українському місті Буча не було. ЗМІ стверджували, що повідомлення про жертви серед мирного населення фейкові.

Деякі статті, які включали відео бійні в Бучі, неправдиво стверджували, що один із трупів, які лежали на вулиці, насправді рухається. Просувалась теза про відсутність доказів звірств російської армії, і про те, що записи, зроблені після звільнення міста, були інсценовані українською владою.

Друга хвиля дезінфомрації сталась після ухвалення Європейським парламентом п’ятого пакету санкцій проти російської та білоруської економіки. Угорське державне інформаційне агентство MTI повідомило новину з таким формулюванням, ніби депутати Європарламенту від “Фідес” (Fidesz) не голосували за санкції. При цьому видання послалось на заяву євродепутатки від партії “Фідес” Кінгу Галь. Однак насправді євродепутати від “Фідес” пропозицію ЄС підтримали.

Варто нагадати також свіжий випадок про те, що угорське агентство новин MTI розповсюдило фейковий заклик терористичної організації “Ісламська держава” помститися за вбивство своїх лідерів і використати війну Росії проти України для нападу на Європу.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі