01 Квітня, 2022

Глава МЗС Естонії запропонувала відправляти в Україну частину платежів за російський газ

Глава МЗС Естонії запропонувала відправляти в Україну частину платежів за російський газ

У Естонії запропонували перенаправляти частину платежів за енергоносії Росії на відбудову України.

Таку заяву озвучила міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс.

“Росія повинна заплатити за відновлення руйнувань і відповісти за страждання цивільного населення, яке вона завдала”, – написала вона після виступу перед французькими, литовськими та латвійськими колегами в Таллінні.

Fonji Owqaatkz4

За словами Лійметс для відновлення української інфраструктури можуть бути використані також активи, заморожені в рамках санкцій проти Росії.

“Я підняла з моїм французьким колегою можливість компенсації збитків, завданих війною, за рахунок як заморожених активів Росії, так і часткового перенаправлення платежів за викопне паливо”, – цитує міністра Європейська правда.

Варто додати, що країни Європи, які імпортують більше 40% природного газу з Росії, нещодавно взялася докладати зусиль, щоб зменшити свою залежність від російських нафти та газу. Так президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що Єврокомісія вже має конкретний план скоротити поставки російського газу на дві третини до кінця цього року і повністю позбутися залежності до 2030 року. Однак сама Словаччина поки не має плану зниження залежності від російської нафти і газу.


Польща ж збирається імпортувати до п’ятої частини закупівлі газу за допомогою газового терміналу в Клайпеді (Литва).

 

InfoPost.Media

Фото: Eva-Maria Liimets / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі