fbpx
24 Березня, 2022

Польща замінить імпорт російського газу потужностями СПГ-терміналу в Литві

Польща замінить імпорт російського газу потужностями СПГ-терміналу в Литві

За допомогою газового терміналу в Клайпеді (Литва) Польща зможе імпортувати до п’ятої частини закупівлі в Росії. Постачати газ через Литву має намір польська компанія PGNiG.

Зазначається, що газопровід Польща-Литва запускається для імпорту до 2 млрд. кубометрів на рік з травня 2022 року, пише biznesalert.com.

Klaipedos Suskystintu Gamtiniu Duju Terminalas 75799041

“PGNiG зарезервувала потужності регазифікації на терміналі СПГ у Клайпеді”, – підтвердили у компанії.

Однак поки нічого не повідомляється про точну дату або обсяг бронювання.

Повідомляється також, що за допомогою газового терміналу в Литві Польща зможе імпортувати до п’ятої частини закупівлі в Росії.

Польща планувала розірвати Ямальський контракт з російським “Газпромом” у 2022 році і не підписувати новий. Однак через вторгнення Росії в Україну транспортування газу може бути припинено швидше через ембарго, яке може ввести Європейський Союз, або інцидент, пов’язаний з військовими операціями. Тому поляки вжили низку заходів для підготовки до такої можливості, зокрема швидший запуск газопроводу Польща-Литва.

Нагадаємо, що з-поміж європейських країн однаєю з найбільш залежних від російських енергоресурсів залишається Словаччина. Країна імпортує приблизно 87% природного газу та дві третини нафти з Росії. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі