fbpx
11 Березня, 2022

ЄС позбудеться залежності від російського газу до 2030 року – президентка Словаччини

ЄС позбудеться залежності від російського газу до 2030 року – президентка Словаччини

Президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що Словаччина має бути незалежною від російського газу. Всі, хто підтримує таку залежність, діє всупереч інтересам Словаччини і прямо загрожують безпеці її громадян. 

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Zuzana Čaputová

За словами Чапутової, Європейський Союз має якомога швидше зменшити залежність від російського газу та нафти. Особливо це актуально в умовах поточної безпекової та геополітичної ситуації.

“Загалом до 45% споживання ЄС припадає на газ з Росії”, – зазначила президентка.

Вона додала, що російська сторона нещодавно зробила кроки, які поставили під сумнів стабільність поставок.

“З літа 2021 року російський державний концерн “Газпром” систематично скорочує обсяги поставок газу до ЄС. Крім того, перед минулим опалювальним сезоном “Газпром” майже взагалі не заповнював газосховища, які він має у Європі. Це суттєво сприяло різкому зростанню цін на енергоносії для європейських домогосподарств і бізнесу”, — написала Чапутова.

Вона зазначила, що Кремль нещодавно додав усі країни ЄС до списку ворогів Росії. За її словами, залишатися залежним від того, хто вважає ЄС ворогом і від кого країни не можуть мати жодних гарантій дотримання правил і зобов’язань, було б небезпечно.

“Тому нам потрібно зменшити нашу залежність від російського газу та знайти інших, більш надійних партнерів. Риторика сьогоднішнього російського політичного керівництва не гарантує нам, що російський газ не буде перекритий або обмежений війною”, – додала президентка.

За її словами, Єврокомісія вже має конкретний план скоротити поставки російського газу на дві третини до кінця цього року і повністю позбутися залежності до 2030 року.

“Купуючи разом, усі країни ЄС можуть добитись доступних цін на газ. Водночас, скорочуючи поставки російського газу, ми обмежимо можливості Росії фінансувати війну в Україні та силою нав’язувати свої політичні та територіальні вимоги іншим державам”, – підсумувала Чапутова.

Нагадаємо, ще у листопаді минулого року через Словаччину до Західної Європи надходили рекордні обсяги природного газу. Після початкового падіння до 40-50 мільйонів кубометрів на добу з перших днів листопада, транзит, виміряний на вході трубопроводу до Велких Капушан, з 10 листопада зріс до нинішніх приблизно 94 мільйонів кубометрів.

 

InfoPost.Media

Фото: Zuzana Čaputová / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі