fbpx
23 Березня, 2022

Словаччина поки не має плану зниження залежності від російської нафти і газу

Словаччина поки не має плану зниження залежності від російської нафти і газу

З-поміж країн-членів ЄС Словаччина чи не найбільше залежить від російської нафти та газу. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається.

Словаччина імпортує приблизно 87% природного газу та дві третини нафти з Росії. За даними рейтингового агентства Moody’s, це робить Словаччину однією з найбільш вразливих країн ЄС у разі припинення імпорту, пише Euractiv.

3645869

На даний момент існує заборона на імпорт російських енергоносіїв, особливо у випадку нафти.

У понеділок, 21 березня, міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс наголосив, що “необхідно” почати говорити про енергетичні санкції.

“Ми однозначно можемо говорити про нафту, оскільки вона є найбільшим джерелом надходжень для російського бюджету і її досить легко замінити”, – сказав він.

Найбільший виробник нафти Словаччини Slovnaft заявив, що може отримувати нафту з півдня через нафтопровод Adria.

Що стосується природного газу, то деякі європейські країни вже представили конкретні кроки щодо зниження залежності від Росії. Наприклад, Німеччина уклала угоду з Катаром щодо поставок зрідженого природного газу.

Аналітик Карел Хірман зазначає, що Словаччина має величезні можливості, особливо у підвищенні енергоефективності будівництва або розвитку геотермальної енергії в опаленні, яке використовує високу частку природного газу. Проте жодних відчутних кроків досі не зроблено, і план не представлений.

Нагадаємо, що у Кошицькому краї до 2026 року планували запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел. Для цього використають свердловин поблизу села Свініца. Потенціал їх залишався невикористаним останні 25 років.

Про проект говорять вже понад 20 років. Три розвідувальні свердловини вже завершені, але планується доповнити їх ще трьома. Їх продуктивність оцінюється в 300 мегават. Вода з глибини більше трьох кілометрів досягає приблизно 135 градусів Цельсія в гирлі.

 

InfoPost.Media

Фото: cas.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі