fbpx
09 Червня, 2022

В Угорщині ухвалили законопроект про надзвичайний стан – він триватиме до 1 листопада

В Угорщині ухвалили законопроект про надзвичайний стан – він триватиме до 1 листопада

У середу, 8 червня, парламент Угорщини ухвалив законопроект про надзвичайний стан, оголошений після російсько-української війни. Згідно з пропозицією міністра юстиції Юдіт Варги щодо ліквідації наслідків збройного конфлікту в сусідній країні та гуманітарної катастрофи, уряд матиме можливість до 1 листопада, тобто п’ять місяців, скористатися спеціальними правовими інструментами.

Ухвалений закон пропонує продовжити дію урядових постанов за спеціальним правовим порядком, щоб мати всі необхідні засоби для допомоги, підтримки та розміщення біженців. Також таким чином планують запобігти і пом’якшити негативні економічні наслідки, які Угорщина повинна подолати через війну Росії в Україні якомога швидше.

парламент Угорщини (2)

Під час спільних дебатів Юдіт Варга підкреслила, що Угорщина стоятиме осторонь війни.

“Водночас необхідно враховувати, що гуманітарні та економічні наслідки війни також торкнуться Угорщини”, – додала міністр.

За її словами головне, щоб угорський народ та родини не постраждали від наслідків війни. Тому й були необхідні негайні дії, саме тому уряд оголосив надзвичайний стан, поичнаючи з 25 травня.

Юдіт Варга наголосила, що за допомогою законопроекту уряд Угорщини може продовжити надзвичайні заходи до 1 листопада. Але якщо ситуація дозволить, то Кабмін може ініціювати припинення надзвичайного стану раніше.

Юдіт Варга наголосила, що угорський уряд працює над тим, аби життя громадян країни тривало у звичному режимі, незважаючи на європейську економічну кризу, яку спричинила війна та часто “помилковими” санкціями, з огляду на воєнну ситуацію.

Глава міністерства додала, що уряд працює, щоб захистити угорські сім’ї, пенсіонерів, працівників, дбаючи про скорочення комунальних платежів та інші виплати.

“Ціну війни не можуть платити угорські родини. Натомість великі компанії, які отримують додатковий прибуток, повинні взяти на себе свою частку економічного тягаря”, – пояснила Юдіт Варга.

У вівторок, 24 травня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан “через війну в Україні”. Це сталося буквально через кілька хвилин після того, як було офіційно сформовано п’ятий уряд Орбана.

Утім, на думку угорський експертів, надзвичайний стан, навіть з приставкою “воєнний” – це спроба Орбана в ручному режимі врятувати економіку країни від інфляції.

 

InfoPost.Media

Фото за матеріалами Оrigo


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі