fbpx
20 Вересня, 2021

Український зефір, «ветеранська миля» та співпраця аеропортів: як пройдуть Дні України у Кошицях

Український зефір, «ветеранська миля» та співпраця аеропортів: як пройдуть Дні України у Кошицях

У словацьких Кошицях наприкінці вересня пройдуть Дні України, це буде сьомий подібний захід. Минулоріч культурну програму довелось відмінити через обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19.

Про те, як проходитиме захід цього року розповіли консул Словацької республіки в Ужгороді Павол Затько та Уповноважений міста Кошице з розвитку транскордонного співробітництва, директор асоціації Feman Едуард Бураш.  Також у презентації взяли участь начальник управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександр Білак та експерт у галузі туризму Олександр Коваль.

1 1

Заходи у Кошицях відбудуться з 23 по 30 вересня 2021 року.

Традиційно тут проведуть день української кулінарії та гастрономії з українським борщем, голубцями, варениками та квасом. Супроводжуватимуть це концертні номери творчих колективів української спільноти у Словаччині. Також презентують «Солодкі куточки України», де дегустуватимуть український зефір. Ці заходи пройдуть за підтримки бізнесу, створеного українцями у Словаччині. Так, за попередніми даними, участь у Днях України візьмуть і музиканти державного театру Кошице Наталія Баран та Сергій Гаврилко, які запустили в Словаччині мережу унікальних закладів «Супкультура».

Особливим буде проект “Ветеранська миля” – спортивний захід, участь у якому візьмуть і українські ветерани війни. Цей проект підтримали і народні депутати України, зокрема керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Словацькою Республікою Анатолій Костюх, які теж готуються відвідати Дні України у Кошицях. Зі словацького боку куратором проекту виступило Міністерство оборони Словацької республіки.

«Це буде забіг на три милі. У ньому братимуть участь ветерани АТО, учасники бойових дій, багато з яких отримали поранення на Сході України”, – додав Едуард Бураш.

Представлять також на Днях України роботи українських митців та проведуть прем’єру фільму «Життя післязавтра» – документальної стрічки Суспільного про силу волі двох ветеранів війни на Донбасі.

Окремо організатори наголосили на проведенні у рамках Днів України словацько-українського форуму, присвяченого транскордонній співпраці SUF2021, який відкриється 27 вересня. Тут основними темами для дискусій стануть співпраця органів місцевого самоврядування, словацько-українська співпраця у сфері туризму та інфраструктури.

За словами Едуарда Бураша, на форумі анонсують новий етап у розвитку відносин ужгородського аеропорту та летовища в Кошице, можливість прямого залізничного сполучення та відкриття нових пунктів пропуску, яке стане можливим після завершення будівництва автостради D1.

Радимо також прочитати наші матеріали, які стосуються інфраструктурних зв’язків України зі Словаччиною, життя і роботи українців у Кошицях та інших словацьких містах:

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

 

Коментарі