fbpx
06 Вересня, 2021

Швидкими темпами: У словацькому Пряшеві добудовують ділянку автомагістралі D1, що вестиме до України

Швидкими темпами: У словацькому Пряшеві добудовують ділянку автомагістралі D1, що вестиме до України

Поблизу словацького міста Пряшів наразі повним ходом триває будівництво автомагістралі, північного об’їзду, і всі роботи тривають без затримок.

Про це повідомляє словацька Національна компанія автомобільних доріг у соцмережі, де опублікувала останні кадри з будівельного майданчика.

пря9 1

Відрізок магістралі D1 з Пряшева до Великого Шариша мають завершити у березні 2023 року. Також будується тунель Бікош на R4, що забезпечить безпечне та швидке з’єднання з існуючими дорогами.

Однак наразі другий етап будівництва траси, що обходить село Капушани на південний схід, відкладається на невизначений час.

Будівництво автомагістралі D1 розпочалося у 1972 році. У перспективі швидкісна траса D1 матиме довжину 512 кілометрів і починається на розв’язці біля Братислави, де розташований “нульовий” кілометр автомагістралі.

Згідно з довгостроковими планами, автомагістраль D1 має завершитися приєднанням до української автомагістралі М6 в районі запланованого нового прикордонного переходу на державному кордоні з Україною, поблизу села Загор. Маршрут автостради пролягатиме через Трнаву, Тренчин, Жиліна, Мартін, Ружомберок, Ліптовський Мікулаш, Попрад, Левочу, Пряшів, Кошице, Міхаловце та Собранце. Наразі завершено приблизно 388 км автомагістралі, ще 36 знаходиться на стадії будівництва.

Згідно з поточними планами словацького Міністерства транспорту, за винятком першої частини об’їзної навколо Кошице, до 2028 року поки що не планується прокладати жодної ділянки у східному напрямку, в бік кордону з Україною.

З огляду на нинішні наміри завершення будівництва автостради по всій протяжності маршруту не слід очікувати раніше 2040 року.

Аналогічне припущення щодо автобану раніше зробив словацький транспортний аналітик Томаш Бургер у коментарі словацьким медіа. Раніше словацькі фахівці вважали, що цю сучасну швидкісну автомагістраль здадуть в експлуатацію не раніше 2035 року. Однак наразі дати і терміни змінилися.

Крім того ми розповідали, що у районі словацького міста Пряшів, що за 120 км до кордону з Україною, мешканці вкотре готові перекрити автомагістраль R4, яка веде до кордону Польщі. Все через те, що призупинили будівництво об’їзної дороги і рух транспорту, в тому числі вантажного, відбувається через населені пункти.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі