fbpx
08 Березня, 2022

Угорщина та Чорногорія також потрапили до списку “недружніх країн” для Путіна

Угорщина та Чорногорія також потрапили до списку “недружніх країн” для Путіна

Уряд РФ склав список “недружніх країн”, “із переліком держав, чиї недружні дії спрямовані проти країни, її компаній та громадян”. До списку увійшли Україна, США, усі держави-члени Європейського Союзу та інші.

“Вказані у списку країни ввели або приєдналися до санкцій проти Росії у зв’язку із проведенням спеціальної операції ЗС РФ в Україні”, – зазначають російські ЗМІ з посиланням на прес-службу кабміну РФ.

Скласти такий перелік доручив президент країни-окупанта Володимир Путін. У документі йдеться, що російські громадяни та компанії можуть нібито розплатитися у рублях за валютними зобов’язаннями перед кредиторами з перерахованих “недружніх” держав.

Росія

Затверджений список очолюють США, Канада та країни Євросоюзу (28 країн), а також Великобританія з її територіями: Джерсі, Ангілья, Британські Віргінські острови, Гібралтар. Також названі Україна, Чорногорія, Швейцарія, Албанія, Андорра, Ісландія, Ліхтенштейн, Монако, Норвегія, Сан-Марино, Північна Македонія, Японія, Південна Корея, Австралія, Мікронезія, Нова Зеландія, Сінгапур та Тайвань.

До списку увійшли також Угорщина та Чорногорія, яких вважали такими, що мають тісні та дружні зв’язки з РФ. В уряді Угорщини все ще сподіваються на обіцянки Росії допомогти у будівництві АЕС “Пакш-2”, пише угорське видання Оrigo.

Утім, угорський уряд підтримав прискорений вступ України до ЄС. Угорщина також підтвердила, що підтримує всі санкції проти Росії, які підтримують усі країни-члени ЄС.

7 березня Угорщина підтвердила заборону на постачання зброї Україні через свою територію. Відповідний указ підписав прем’єр-міністр країни Віктор Орбан. Одночасно Угорщина дозволила військам НАТО розгортатися на заході країни. Також НАТО матиме змогу перевозити зброю територією Угорщини до інших країн-членів Альянсу.

Що стосується Чорногорії, то 4 березня країна закрила повітряний простір для російських літаків. Міністерство закордонних справ Чорногорії також оголосило дипломата посольства Російської Федерації, акредитованого в Чорногорії, персоною нон грата.

“Причиною ухвалення такого рішення є оцінка відповідними органами безпеки Чорногорії дій російського дипломата, які суперечать Віденській конвенції про дипломатичні зносини”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН розпочав слухання щодо звинувачень Росії у порушенні конвенції про заборону геноциду. Однак Російська Федерація бойкотувала ці слухання, повідомивши, що не зацікавлена захищатися у звинуваченнях.

 

InfoPost.Media

Фото: УНІАН


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі