Уряд РФ склав список “недружніх країн”, “із переліком держав, чиї недружні дії спрямовані проти країни, її компаній та громадян”. До списку увійшли Україна, США, усі держави-члени Європейського Союзу та інші.
“Вказані у списку країни ввели або приєдналися до санкцій проти Росії у зв’язку із проведенням спеціальної операції ЗС РФ в Україні”, – зазначають російські ЗМІ з посиланням на прес-службу кабміну РФ.
Скласти такий перелік доручив президент країни-окупанта Володимир Путін. У документі йдеться, що російські громадяни та компанії можуть нібито розплатитися у рублях за валютними зобов’язаннями перед кредиторами з перерахованих “недружніх” держав.
Затверджений список очолюють США, Канада та країни Євросоюзу (28 країн), а також Великобританія з її територіями: Джерсі, Ангілья, Британські Віргінські острови, Гібралтар. Також названі Україна, Чорногорія, Швейцарія, Албанія, Андорра, Ісландія, Ліхтенштейн, Монако, Норвегія, Сан-Марино, Північна Македонія, Японія, Південна Корея, Австралія, Мікронезія, Нова Зеландія, Сінгапур та Тайвань.
До списку увійшли також Угорщина та Чорногорія, яких вважали такими, що мають тісні та дружні зв’язки з РФ. В уряді Угорщини все ще сподіваються на обіцянки Росії допомогти у будівництві АЕС “Пакш-2”, пише угорське видання Оrigo.
Утім, угорський уряд підтримав прискорений вступ України до ЄС. Угорщина також підтвердила, що підтримує всі санкції проти Росії, які підтримують усі країни-члени ЄС.
7 березня Угорщина підтвердила заборону на постачання зброї Україні через свою територію. Відповідний указ підписав прем’єр-міністр країни Віктор Орбан. Одночасно Угорщина дозволила військам НАТО розгортатися на заході країни. Також НАТО матиме змогу перевозити зброю територією Угорщини до інших країн-членів Альянсу.
Що стосується Чорногорії, то 4 березня країна закрила повітряний простір для російських літаків. Міністерство закордонних справ Чорногорії також оголосило дипломата посольства Російської Федерації, акредитованого в Чорногорії, персоною нон грата.
“Причиною ухвалення такого рішення є оцінка відповідними органами безпеки Чорногорії дій російського дипломата, які суперечать Віденській конвенції про дипломатичні зносини”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН розпочав слухання щодо звинувачень Росії у порушенні конвенції про заборону геноциду. Однак Російська Федерація бойкотувала ці слухання, повідомивши, що не зацікавлена захищатися у звинуваченнях.
Фото: УНІАН
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.