04 Березня, 2022

Угорщина не планує виходити з Міжнародного інвестиційного банку, очолюваного Росією

Угорщина не планує виходити з Міжнародного інвестиційного банку, очолюваного Росією

Угорщина планує надалі залишатися частиною Міжнародного інвестиційного банку (МІБ), найбільшим акціонером якого є Російська Федерація. Проте наразі незрозуміло, чи це буде можливим з фінансової точки зору.

Про це з посиланням на речника уряду Гергея Гуйяша повідомляє Euractiv.

“Це функціонуючий банк, який також надав кредити для різних заходів в Угорщині, тому я можу лише сказати, що в інтересах Угорщини, щоб ці заходи продовжувались”, – зазначив Гуйяш.

Gulyás Gergely

Однак, незважаючи на те, що заяви інших країн ЄС поки не супроводжувалися санкціями проти МІБ, речник уряду висловив сумнів у ліквідності банку.

“Ми не хочемо відступати. Питання в тому, чи будуть інші варіанти, але це питання економічне”, – сказав Гуйяш.

Угорська об’єднана опозиція назвала Міжнародний інвестиційний банк, який нещодавно переніс свою штаб-квартиру до Будапешта, “троянським конем Путіна”.


У 2019 році дев’ять сенаторів-демократів США написали лист, у якому висловили свої застереження щодо МІБ, який “широко розглядається як підрозділ російської секретної служби”.

Лідер угорської опозиції Петер Маркі-Зай назвав цю фінансову установу “шпигунським банком” і вимагав виходу Угорщини з нього після вторгнення Росії в Україну.

Варто зазначити, що саме Росія є найбільшим акціонером банку з 47,46%, за нею йде Угорщина (17,37%). Країнам ЄС, зокрема Болгарії належить 9,93%, Чехії (8,80%), Румунії (6,14%), Словаччині (6,7%) відповідно.

Чехія, Болгарія, Словаччина та Румунія вже оголосили, що вийдуть з банку радянських часів на початку цього тижня.

Нагадаємо, раніше глава угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

 

InfoPost.Media

Фото: Gulyás Gergely / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі