fbpx
08 Березня, 2022

Будапешт дозволив розгорнути війська НАТО в Угорщині

Будапешт дозволив розгорнути війська НАТО в Угорщині

Згідно з урядовою постановою, опублікованою в понеділок, 7 березня, Угорщина дозволить військам НАТО розгортатися на заході Угорщини. Також НАТО зможе перевозити зброю територією Угорщини до інших країн-членів Альянсу.

Постанова угорського уряду дозволяє НАТО здійснювати транзит по суші та повітрям через Угорщину та на захід від Дунаю, пише Telex.

Orban Viktor

Це також дозволяє силам НАТО проходити транзитом в інших випадках, наприклад, при навчаннях чи тренувальних місіях. Однак за винятком випадків, коли їх кінцевим пунктом призначення є Україна.

У лютому НАТО розглянуло можливість розгортання чотирьох нових бойових груп у південно-східній Європі. За словами дипломатів, близько 1000 військових буде направлено до Болгарії та Румунії, а також, можливо, до Словаччини та Угорщини. Таке рішення прийняли, щоб відповісти на нарощування Росією військових сил в Україні.

Однак питання полягало в тому, чи погодиться на розміщення такого підрозділу Угорщина, прем’єр-міністр якої Віктор Орбан фактично побоюється розлютити Росію.

Нагадаємо, раніше міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина є і буде частиною всіх союзницьких переговорів щодо рішень по наданню скоординованої відповіді. Однак транспортувати зброю чи розміщувати війська НАТО Угорщина відмовлялась.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі