07 Березня, 2022

Росія відмовилась захищатися в Гаазькому суді за звинуваченнями в геноциді

Росія відмовилась захищатися в Гаазькому суді за звинуваченнями в геноциді

Російська Федерація бойкотувала слухання у Міжнародному суді ООН у понеділок, 7 березня. Російський уряд повідомив, що не зацікавлений захищатися у звинуваченнях щодо порушень конвенції про заборону геноциду.

Слухання ініціювала українська сторона, домагаючись екстреного рішення про припинення бойових дій, повідомляє Reuters.

Міжнародний суд в Гаазі

“Голосно говорить той факт, що російські місця порожні. Їх тут немає в цьому суді, вони на полі бою, ведуть агресивну війну проти моєї країни”, – сказав представник України Антон Кориневич.

Він закликав Росію “скласти зброю і надати свої докази”.

Суд заявив, що шкодує про неявку Росії, хоча у її представників була можливість долучитися по відеозв’язку.

Президентка Міжнародного суду ООН Джоан Донохью оголосила, що отримала офіційну письмову відмову російського уряду.

“У листі від 5 березня посол Росії в Нідерландах Александр Шульгін повідомив, що Росія не має наміру брати участь у процесі. Суд шкодує щодо рішення Росії не брати участь у цих слуханнях”, – цитує Донохью Європейська правда.

Однак слід додати, що відмова РФ від захисту не зупиняє слухання.

Міжнародний суд ООН є вищою судовою інстанцією для вирішення спорів між державами. І хоча розгляди там зазвичай займають роки, він має прискорену процедуру розгляду запитів про “тимчасові заходи”, як-от запити України. Так суд може ухвалити тимчасові заходи для запобігання погіршенню ситуації до того, як він розгляне більш фундаментальні питання – суть справи чи її юрисдикцію.

Країни-учасниці процесу зазвичай, але не завжди, виконують рішення суду, які є обов’язковими.

Нагадаємо, в ніч на 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив із екстреним зверненням до росіян, в якому повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі. За його словами, Росія прийняла рішення про проведення спеціальної операції на території України.

 

InfoPost.Media

Фото: скріншот відео


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі