Російська Федерація бойкотувала слухання у Міжнародному суді ООН у понеділок, 7 березня. Російський уряд повідомив, що не зацікавлений захищатися у звинуваченнях щодо порушень конвенції про заборону геноциду.
Слухання ініціювала українська сторона, домагаючись екстреного рішення про припинення бойових дій, повідомляє Reuters.
“Голосно говорить той факт, що російські місця порожні. Їх тут немає в цьому суді, вони на полі бою, ведуть агресивну війну проти моєї країни”, – сказав представник України Антон Кориневич.
Він закликав Росію “скласти зброю і надати свої докази”.
Суд заявив, що шкодує про неявку Росії, хоча у її представників була можливість долучитися по відеозв’язку.
Президентка Міжнародного суду ООН Джоан Донохью оголосила, що отримала офіційну письмову відмову російського уряду.
“У листі від 5 березня посол Росії в Нідерландах Александр Шульгін повідомив, що Росія не має наміру брати участь у процесі. Суд шкодує щодо рішення Росії не брати участь у цих слуханнях”, – цитує Донохью Європейська правда.
Однак слід додати, що відмова РФ від захисту не зупиняє слухання.
Міжнародний суд ООН є вищою судовою інстанцією для вирішення спорів між державами. І хоча розгляди там зазвичай займають роки, він має прискорену процедуру розгляду запитів про “тимчасові заходи”, як-от запити України. Так суд може ухвалити тимчасові заходи для запобігання погіршенню ситуації до того, як він розгляне більш фундаментальні питання – суть справи чи її юрисдикцію.
Країни-учасниці процесу зазвичай, але не завжди, виконують рішення суду, які є обов’язковими.
Нагадаємо, в ніч на 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив із екстреним зверненням до росіян, в якому повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі. За його словами, Росія прийняла рішення про проведення спеціальної операції на території України.
Фото: скріншот відео
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.