fbpx
24 Травня, 2024

Угорщина не проти вступу України до ЄС? Не все так однозначно

Угорщина не проти вступу України до ЄС? Не все так однозначно

Угорщина веде переговори з українською владою про членство країни в Європейському Союзі. Про це  заявив глава канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш. За його словами, Будапешт визначив свої мінімальні очікування від України щодо підтримки цього вступу.

При цьому майбутнє головування Угорщини в Раді ЄС та процес вступ України до Євросоюзу абсолютно не пов’язані між собою. На думку Гуяша, рішення про вступ вимагає одностайності, тому неважливо, хто головуватиме в Раді ЄС. Так він відреагував на тезу, за якою в Брюсселі побоюються, що з початком головування Угорщини в ЄС переговори щодо вступу України в ЄС можуть зайти в глухий кут.

Водночас керівник офісу прем’єр-міністра не повідомив, які саме умови Угорщина висунула Україні за підтримку її курсу на євроінтеграцію. Але варто нагадати, що уряд Угорщини вже тривалий час вимагає відновлення мовних прав угорської національної меншини, яка проживає в Закарпатті. Ця вимога є однією з 11 пунктів, які в тому числі озвучив у січні цього року глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час візиту до Ужгорода. Точний перелік «прохань» угорської сторони наразі не оприлюднюється.

Окремо Гергей Гуяш акцентував на побоюваннях, пов’язаних із мобілізацією в Україні. За його словами, угорцям, які проживають на Закарпатті, також загрожує призов на військову службу.

Gergely Gulyás
Фото: Lujza Hevesi-Szabó / Telex

Заява Гуяша щодо членства України в ЄС прозвучала після доволі резонансної новини від європейських дипломатів, котрі стверджують, що Євросоюз досяг згоди про офіційний початок переговорів з Україною. Нібито навіть узгодили дату історичної події. Старт вступних переговорів мають оголосити під час першої міжурядової конференції 25 червня.

При цьому Україна та її союзники в ЄС закликають до проведення міжурядової конференції між Брюсселем і Києвом до того, як Угорщина почне головувати в Раді ЄС. Варто нагадати, що головування Угорщини в ЄС розпочнеться 1 липня і триватиме пів року. Після закінчення цього часу головуючу роль отримає Польща.

Україна і ЄС: що кажуть угорські політики

На початку травня Петер Сійярто заявив, що одним із пріоритетів головування Угорщини в ЄС стане прискорення розширення Євросоюзу. Водночас представники уряду та й сам Віктор Орбан неодноразово заявляли, що ЄС не має розширюватись шляхом включення України.  Угорщина вважає за краще прискорити процес вступу балканських країн, а також Грузії та Молдови.

 

Читай також:
Поляки та румуни підтримують вступ України та швидке розширення Євросоюзу, 72% опитаних угорців – проти

 

Попри це наприкінці минулого року прем’єр-міністр вирішив не блокувати початок переговорів про вступ.

В середині травня в уряді Угорщини заявили, що не бачать майже ніякого прогресу у вирішенні суперечливих двосторонніх питань між Україною та Угорщиною.Про це в коментарі ЗМІ сказав держсекретар із питань публічної дипломатії Угорщини Золтан Ковач.

Проте найрезонанснішою заявою угорських політиків за останній час стало твердження спікера Палати представників Ласло Кевера про те, що Україна — неіснуюча держава. Гергею Гуяшу довелось виправдовуватись за слова Кевера, тож він заявив, що Угорщина визнає Україну відповідно до міжнародного права. Заяву Кевера він обгрунтував тим, що, на думку спікера, Україна не зможе довго функціонувати без допомоги Заходу.

 

Infopost.media

Коментарі