“Європейський Союз не може бути сильним, якщо він не зміцнить свої зовнішні зв’язки”. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто і закликав до тіснішої співпраці з Молдовою в рамках програми ЄС “Східне партнерство“.
4 лютого виступаючи після переговорів з молдовським колегою Ніку Попеску в Будапешті, Сійярто на спільній прес-конференції сказав, що їхнім переговорам надано особливе значення з огляду на серйозну напруженість вздовж східних кордонів блоку. Про це повідомляє demokrata.hu.
За його словами така напруга “серйозно суперечить” інтересам національної безпеки Угорщини. Уряд Угорщини ж працює над тим, аби послабити цю напругу та сприяти діалогу між Сходом і Заходом.
“Ми не можемо зняти напругу, якщо не будемо говорити один з одним. Надсилання повідомлень і демонстрація влади не веде до мирного врегулювання”, – сказав він.
Також Сійярто сказав, що Угорщина “рішуче підтримує” інтеграцію Молдови до ЄС. За його словами, підписана під час переговорів угода про співпрацю між міністерствами закордонних справ двох країн окреслила шляхи допомоги Молдові у вступі до ЄС.
Сійярто зазначив, що політичні зв’язки двох країн базуються на взаємній повазі, що створює умови для успішного економічного співробітництва. Торік двосторонній товарообіг між Угорщиною та Молдовою досяг 125 мільйонів євро. Тобто він збільшився на 28 відсотків, незважаючи на економічну кризу.
Угорщина почала економічну “експансію” до Молдови
Угорський Eximbank відкрив кредитну лінію на 105 млн євро для подальшого розвитку двосторонніх економічних відносин.
Сійярто сказав, що дві країни домовилися якнайшвидше скликати змішаний економічний комітет. Угорщина також запропонує державний грант для 40 молдавських студентів для навчання в угорському університеті.
Тим часом, угорська лоукост-авіакомпанія Wizz Air з березня виконуватиме рейси між Будапештом і Кишиневом двічі на тиждень.
Відповідаючи на запитання про ситуацію в Україні, Сійярто зазначив, що кілька західноєвропейських високопосадовців нині готуються зустрітися для консультацій зі своїм російськими колегами.
“Зараз розпочалася низка діалогів, і ми раді, що зробили свій внесок”, – сказав Сійярто.
Він назвав укладання довгострокової угоди про закупівлю газу між Угорщиною та Росією правильним рішенням, за відсутності якого країна може зіткнутися з серйозними перебоями.
Сійярто додав також, що зустріч між прем’єр-міністром Угорщини та президентом України наразі не планується.
Нагадаємо, що уряд Угорщини з 2017 року вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.
Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону “Про освіту”.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.