fbpx
29 Грудня, 2021

Дезінформація та невдала політика: чому Словаччина не змогла вакцинувати більшість населення

Дезінформація та невдала політика: чому Словаччина не змогла вакцинувати більшість населення

Рівень вакцинації в країні один з найменших в ЄС. Це приблизно 50 відсотків серед усього населення (або 56 відсотків населення старше 18 років). Основними причинами низького рівня вакцинації у Словаччині експерти називають опір новаціям у населення, невдалі політичні рішення та поширення дезінформації.

Між хвилями пандемії влітку 2021 року урядові політики запевняли мешканців Словаччини, що їм більше не потрібно буде проходити через обмеження, карантини та надзвичайний стан, пише sme.sk.

Вакцинація проти Covid-19 мала змінити ситуацію напередодні третьої хвилі пандемії коронавірусу (Delta) у Словаччині. Тим не менш, більше ніж через рік після початку вакцинації лише половину населення країни (приблизно 5,5 млн) було вакциновано.

У грудні Словаччина знову опинилась у карантині.

Президентка Словаччини Зузанна Чапутова отримує вакцину

У гіршому становищі за рівнем вакцинації перебувають лише Болгарія та Румунія. Сусіди Словаччини та партнери Вишеградської групи мають більш високий рівень вакцинації. Так в Угорщині та Чехії щеплено більше 60 відсотків дорослого населення, у Польщі – близько 55 відсотків.

Щоденна кількість виявлених нових інфекцій у Словаччині сягнуло близько 10 000 випадків. Хвиля Delta досягла свого піку на початку грудня, а присутність в країні нового варіанту коронавірусу Omicron було підтверджено у Словаччині 11 грудня.

Що призвело до такої ситуації з вакцинацією 

Низький рівень вакцинації в країні є джерелом розчарування для епідеміологів і чиновників охорони здоров’я, а також приводом для занепокоєння для персоналу лікарень, який знову стикається з переповненими палатами та відділеннями інтенсивної терапії, де лікують від наслідків Covid-19.

Але навіть у пік розпалу третьої хвилі коли медичні працівники спільно закликали жителів Словаччини піти і зробити щеплення – це не дало результатів.

“Нам не вдалося переконати людей, що вакцинація для них вигідніша, ніж зараження”, – сказав математик Ріхард Коллар, співзасновник ініціативи Science Helps.

Спостерігачі пов’язують невдалу кампанію з вакцинації кількома факторами. Зокрема з невдалими політичними рішеннями, неоднозначною політичною комунікацією щодо вакцин та сумнівом у порадах експертів, що не сприяли підвищенню бажання вакцинуватися у населення.

А ще масова схильність вірити в обман і дезінформацію також розглядається як головна причина, чому лише близько 2,7 мільйона людей були вакциновані проти коронавірусу. Хвороба призвела до понад 16 000 смертей у Словаччині станом на середину грудня.

Раніше ми розповідали, що теорії змови про COVID-19 стали настільки популярними в Словаччині, що суттєво впливають на рівень вакцинації в країні. Про це свідчать результати недавнього опитування, проведеного Словацькою академією наук. У рамках дослідження організатори опитали респондентів про шість найпоширеніших теорій змови про COVID-19. З усіма теоріями погодилися близько 40% людей.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі