Перепис населення та житла в Румунії стартував офіційно 1 лютого 2022 року. Головна новизна нинішнього перепису – це те, що він проводитиметься виключно онлайн.
Попередньо перепис планували провести у 2021 році, але через пандемію його перенесли на рік.
“Це перший в історії переписів у Румунії, під час якого папір не буде використовуватися на жодному етапі. Він матиме три етапи”, – зазначив у інтерв’ю Agerpres речник Національного інституту статистики Владімір Александреску (Vladimir Alexandrescu).
Пробний перепис
Пробний перепис населення розпочався 1 лютого 2021 року і проходив з 1 лютого по 9 березня. Він складався з отримання даних з адміністративних джерел та заповнення бази даних RPL2021. У період з 10 по 16 березня 2021 року відбулася процедура самоперевірки перепису доказів за методом CAWI (онлайн).
З 17 до 21 березня провели часткову перевірку адрес, а з 22 до 31 березня рецензенти збирали дані шляхом особистих інтерв’ю, використовуючи метод CAPI, за допомогою планшетів.
“Вибірковий перепис відбувся у 2021 році і є частиною підготовки основного перепису. Він не має на меті отримати значення, дані для обробки та використання. Його завдання – перевірити, як анкети та всі статистичні інструменти відповідають реальним потребам і роботі в цій галузі. Інша мета – перевірити, наскільки населення охоче брати участь у переписі. Перепис – це робота, успіх якої здебільшого залежить від того, як населення буде співпрацювати”, – сказав речник інституту.
Основний перепис населення
Фактичний перепис населення, який проводиться з 1 лютого 2022 року, починається з отримання даних з адміністративних джерел та заповнення бази даних RPL2021. Цей етап закінчиться 13 березня 2022 року.
Самоперевірка CAWI (онлайн) – другий етап, який проходитиме з 14 березня по 15 травня 2022 року. На другому етапі населенню пропонуватимуть зареєструватись на спеціальному сайті з метою самоперевірки.
“Є дві категорії людей – ті, хто має фізичну адресу та ті, хто на даний момент користується e-mail. Для електронної самоперевірки слід буде ввести електронну адресу, заповнитиь анкету та в кінці реєстрації отримати підтвердження про успішне завершення операції. На основі цього підтвердження можна скористатись робочим вихідним днем, який за законом держава надає, щоб заохочувати самоперевірку перепису в інтернеті. Для тих, хто не володіє необхідною технологією чи не має електронної адреси, у кожному населеному пункті є пункти самоперевірки”, – пояснив Александреску.
Збір даних рецензентами шляхом особистих інтерв’ю для тих осіб/будинків/квартир, для яких не проводилося онлайн-опитування, відбуватиметься з 16 травня по 17 липня на третьому етапі.
“Третій етап перепису, з 16 травня по 17 липня 2022 року, є етапом, на якому збирання проводиться за класичною системою. До кожної особи приходить рецензент і проводить реєстрацію на основі слів людини. Відмінність від попередніх переписів полягає в тому, що цього разу він буде проводитись не у паперовій формі, а за допомогою планшетів”.
Обробка даних буде завершена в жовтні 2023 року, у грудні 2022 року обіцяють опублікувати попередні результати. Остаточні результати будуть оприлюднені у грудні 2023 року.
Пропонуємо також прочитати підбірку матеріалів за підсумками перепису населення у Словаччині:
- “Я не ром, а словак”. Згідно з переписом, на сході Словаччини зникло більше половини ромського населення
- У Словаччині попередній перепис населення зафіксував майже 34 000 русинів
- Старіння нації: У Словаччині оприлюднили перші результати перепису населення-2021
- Русинів у Словаччині стало більше, але мова втрачається
- Римо-католиків меншає, атеїстів більшає: як змінилось релігійне життя словаків за 10 років
Крім того стали відомі результати перепису у Хорватії, яка, як виявилось, за 10 років втратила до 10% свого населення.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.