fbpx
21 Січня, 2022

Римо-католиків меншає, атеїстів більшає: як змінилось релігійне життя словаків за 10 років

Римо-католиків меншає, атеїстів більшає: як змінилось релігійне життя словаків за 10 років

У Словаччині почали оприлюднювати перші результати перепису 2021 року. З цієї нагоди провели прес-конференцію, під час якої голова Статистичного управління Словацької Республіки Олександр Баллек розповів, зокрема, і про відношення до релігії громадян Словаччини.

Більше половини населення Словаччини (55,8 відсотка) сповідують римо-католицьку релігію. Всього римо-католиками себе назвали 3,04 мільйона жителів країни. Але це на 308 700 осіб (або 6%) менше, ніж було при перепису населення 10 років тому, пише TASR.

віросповідання словаків

Потім за кількістю йдуть євангелісти – 5,3 відсотка (287 000) і греко-католики з 4 відсотками (218 000).

Четверте місце серед групи людей, що сповідують релігію, належить кальвіністам-реформатам (1,6 відсотка).

У той же час, 1,3 мільйона словаків, або 23,8 відсотка, заявили, що вони є поза релігією.

“Ми спостерігаємо збільшення частки населення без релігії у період між переписами населення. У 2011 році вона становила 13,4 відсотка і 23,8 відсотка в 2021 році”, – сказав Баллек.

Найбільше атеїстів у Братиславському регіоні – майже 40 відсотків. Райони, в яких частка безрелігійного населення перевищила понад 40 відсотків, – це всі райони Братислави та Рожнявського регіону.

З регіональної точки зору, Римо-Католицька Церква в Словацькій Республіці є найчисельнішою в усіх регіонах Словацької Республіки і в той же час має частку понад 50 відсотків у всіх регіонах, за винятком Братиславського та Кошицького регіонів. У районі Наместово більше 90 відсотків населення (92,4 відсотка) заявили про приналежність до Римо-католицької церкви Словацької Республіки.

Найменша частка римо-католицької релігії в Медзілаборцькому районі – 8,7 відсотка. Більшість жителів, які належать до греко-католицької церкви, проживають у східній Словаччині, у районах Медзілаборце, Стропков, Собранце та Свідник. Тобто там, де проживають етнічні русини та українці.

Нагадаємо, результати перепису також підтвердили тенденцію старіння населення у Словаччині. Кількість людей у продуктивному віці (від 15 до 64 років) становить 67%, а тим, кому понад 65 років – 17%.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі