fbpx
17 Січня, 2022

Хорватія за 10 років втратила до 10% свого населення

Хорватія за 10 років втратила до 10% свого населення

За першими офіційними даними загального перепису населення Ховатії 2021 року, у країні проживає 3 888 529 людей. 

Результати перепису оприлюднили на прес-конференції Центрального бюро статистики, повідомляє з посиланням на хорватські ЗМІ Балканський оглядач.

Перепис населення у Хорватії 2021

За даними перепису, у порівнянні з попереднім переписом 2011 року, кількість жителів країни зменшилась на 396 360 (9,25%).

Зменшення кількості жителів є результатом негативного природного приросту населення та міграційного балансу, кажуть аналітики. У Хорватії вже роками щорічно реєструється більше смертей, ніж народжуваності. За ці роки також відзначається збільшення кількості емігрантів, які переважають над іммігрантами.

Найменше зниження зафіксовано в Загребі, Дубровницько-Неретванській та Задарській жупані.

Найбільше падіння спостерігається у Вуковарсько-Сріємському, Сісаксько-Мославинського та Бродсько-Посавинському регіонах.

Перепис населення у Хорватії 2021

Крім того, за статистикою, у Хорватії налічується 1 438 423 домогосподарства та 2 350 444 одиниці житла. Кількість домогосподарств у порівнянні із 2011 роком зменшилась на 80 615 (5,31%), а кількість одиниць житла зросла на 103 534 (4,61%).

Що цікаво, зростає кількість житла, насамперед у прибережних округах, що можна асоціювати зі зростаням обсягів туристичних потоків.

Перепис проводився в межах Республіки Хорватія і не стосується тих громадян Хорватії, які емігрували за її межі.

Перепис 2021 року проводився з 13 вересня по 14 листопада у два етапи – самоперепис та польовий етап. Дослідження вперше проводилося “без паперу”, тобто у повністю цифровому форматі.

Варто згадати, що одним з шляхів, спрямованих на покращення приросту населення та посилення економіки в балканських країнах є спрощена процедура набуття громадянства в обмін на інвестиції. Так, наприклад, уряд Чорногорії ухвалив продовжити на рік програму, у рамках якої надаватиме “економічне громадянство”. Країна видаватиме так звані “золоті паспорти” в обмін на інвестиції в проекти у сфері туризму, переробної промисловості та сільського господарства. У той час новий уряд Болгарії 12 січня ухвалив законопроект, спрямований на припинення практики видачі “золотих паспортів” через критику ЄС.

 

InfoPost.Media

Фото: hr.n1info.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі