fbpx
20 Грудня, 2021

Старіння нації: У Словаччині оприлюднили перші результати перепису населення-2021

Старіння нації: У Словаччині оприлюднили перші результати перепису населення-2021

На даний час кількість населення Словаччині складає 5 449 270 жителів. При цьому 49 відсотків становлять чоловіки і 51 відсоток – жінки. Це випливає з перших результатів цьогорічного перепису населення.

Переписом займалися фахівці Статистичного управління Словацької Республіки, повідомляє aktuality.sk.

obyvatelia Slovenska

Результати перепису охопили різні демографічні показники, зокрема вік, територія розміщення, місця компактного проживання національних меншин тощо.

“Електронний перепис значно полегшив нам роботу, аби підрахувати чисельність населення країни. Подальші результати ми опублікуємо на початку наступного року”, – сказав голова Статистичного управління Александер Баллек.

Результати перепису також підтвердили тенденцію старіння населення. Кількість людей у продуктивному віці (від 15 до 64 років) становить 67%, а тим, кому понад 65 років – 17%.

Порівняно з 2011 роком значно зросла частка населення віком від 65 років. Ця тенденція спостерігається у всіх регіонах, найбільше – в районі Тренчина.

98,9% серед постійних мешканців країни мають словацьке громадянство. У містах проживає трохи більше людей (53,2%), ніж у сільській місцевості (46,8%).

Більшість людей інших національностей постійно проживають у Братиславському краї, найменше – у Тренчинському.

Працездатність, робота і бізнес

За даними Центру праці, соціальних питань та сім’ї, у жовтні в Словаччині було офіційно працевлаштовано 69 172 іноземця, з них понад 39 тис – прибули з-за меж ЄС, в першу чергу з України.

Іноземці в Словаччині заповнюють прогалини на ринку праці. Найчастіше вони працювали на виробництві операторами та монтажниками.

“Крім того, приблизно кожен третій іноземець, який проживає у Словаччині, займається бізнесом і потенційно створює робочі місця”, – каже керівник офісу Міжнародної організації з міграції (МОМ) у Братиславі Зузана Ватральова.

За її словами, працевлаштування робітників з третіх країн, що не входять до ЄС, займає багато часу та вимагає адміністративних вимог, тому роботодавці звертаються до них лише тоді, коли їм не вдається заповнити вакансію іншим шляхом.

За даними МОМ Словаччини, іноземці внесли значно більше до державного бюджету країни, ніж отримали з нього у вигляді різного роду виплат.

Про активний найм працівників у тому числі в Словаччині, ми писали раніше. Так, наприклад, у Братиславі та всьому Братиславському краї (області) бракує водіїв для здійснення рейсів на регіональних маршрутах громадського транспорту. Дефіцит водіїв автобусів вирішують різними способами: підвищенням заробітної плати, надбавками та набором фахівців за кордоном, зокрема в Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: tyzden.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі