fbpx
05 Березня, 2022

Санкції проти Росії – палка з двома кінцями: Орбан розкритикував інертність ЄС

Санкції проти Росії – палка з двома кінцями: Орбан розкритикував інертність ЄС

Угорщина підтримала санкції Європейського Союзу проти Росії, але попередила, що це неминуче вплине на її власну економіку. Про це заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у ефірі державного радіо. За його словами, НАТО захищатиме Угорщину тільки “якщо ми готові самі захищати себе”

За його словами, уряд Угорщини працює над зменшенням прямої шкоди, заподіяної заходами проти Росії, пише Reuters.

“Санкції мають ціну, тому що це палка з двома кінцями, і ми скоро цю ціну заплатимо”, – сказав Орбан.

Orbán Viktor

3 березня Віктор Орбан заявив, що Угорщина не виступатиме проти санкцій ЄС проти Росії. Єдність блоку є важливою в контексті війни в Україні, яку Будапешт “недвозначно засуджує”. Однак угорський прем’єр додав, що не варто розривати відносини з Росією в енергетичному плані.

“Це лише початок цієї кризи”, – зазначив Орбан.

До прикладу, Національний банк Угорщини відкликав ліцензію банківського підрозділу Ощадбанку після того, як Європейський центральний банк ввів проти нього санкції. Депозити угорських клієнтів у розмірі до 100 000 євро будуть відшкодовані Національним фондом страхування вкладів Угорщини.

Прем’єр-міністр Угорщини також сказав, що зростання цін на енергоносії в Європі підживить додатковий інфляційний тиск, з яким доведеться мати справу угорському центральному банку та уряду.

Допомога українцям, які виїхали через війну

Віктор Орбан також повідомив, що близько 70% -80% із приблизно 140 тисяч людей, які втекли з України та прибули в Угорщину, вже виїхали в інші країни. Проте, за його словами, багато хто з них залишився в Угорщині і угорський уряд прагне надати їм робочі місця.

“Ми почали переговори з роботодавцями, щоб ті, хто залишилися, мали роботу”, – сказав Орбан.

Угорщина зможе надати житло та платити біженцям протягом трьох місяців. Це пільга, яку отримують шукачі роботи в Угорщині. Однак потім ці люди повинні працевлаштуватися та пристосуватися до життя в Угорщині.

Угорська економіка, як і її центральноєвропейські сусіди, стикається з нестачею робочої сили, і десятки тисяч українців вже працювали в Угорщині до російського вторгнення.

НАТО захищатиме Угорщину, “якщо ми будемо готові захищатися самі”

Водночас Віктор Орбан заявив, що НАТО захищатиме Угорщину, ” якщо ми готові захищатися самі”, повідомляє MTI.

“Якщо країна хоче миру, їй потрібна влада, яка може виходити з двох джерел: її власної сили та сили її союзників, — сказав Віктор Орбан радіо “Кошут”.

На його думку, за відсутності власної сили союзники вагатимуться жертвувати свої зусилля та гроші для захисту іншої держави.

За словами Орбана, безпека Угорщини “тверда, як бетон” і країна може забезпечити свою безпеку навіть без допомоги союзників.

“Катастрофа може статися, лише якщо ми втратимо розум і втягнемося у війну. “Жодне НАТО не може захистити нас від нашої власної дурості”, – сказав угорський прем’єр.

Віктор Орбан, який сподівається на новий термін після парламентських виборів 3 квітня, також звинуватив ліву опозицію в Будапешті у тому, що вона “на боці війни”. Він закликав угорців відмовитися від такого підходу.

“Відправити війська – це брати участь у війні, відправити зброю – означає, що всі, проти кого буде використана ця зброя, будуть нашими ворогами. Бог знає, як довго”, – зазначив він.

Крім того, за словами Орбана, дозволити транспортування зброї через Угорщину та “забезпечення конвоїв через Закарпаття, де війна ще не почалася, для військових цілей, – означало б притягнути війну до цього регіону.

Він також зазначив, що від санкцій проти Росії “найбільше постраждають країни, найближчі до війни. Особливо країни Балтії, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія”, але “чим довша війна, тим більша проблема, тому підтримка миру є правильною позицією для Угорщини”.

У Брюсселі тільки говорять, а національні держави діють

Віктор Орбан розкритикував Європейський Союз за те, що той не фінансує зусилля щодо надання допомоги для потоку біженців, спричинених війною в Україні. Угорський прем’єр зазначив, що надання допомоги тим, хто тікає від війни, є проблемою Угорщини, а “очікування Брюсселя створить серйозні проблеми на кордоні”.

“У Брюсселі тільки говорять, а національні держави діють”, – сказав Віктор Орбан.

За словами угорського прем’єра, Угорщина була б вдячна, якби “Брюссель прокинувся”. Він зазначив, що Угорщина “роками захищала південний кордон блоку ЄС, а Брюссель не дав жодних грошей”. Так він натякнув на високий паркан на кордоні із Сербією під час міграційної кризи 2015 року, щоб заблокувати біженців від війни в Сирії.

Крім того прем’єр Угорщини зазначив, що для країн-учасниць Вишеградської групи (Угорщини, Польщі, Словаччини та Чехії), які “несуть тягар” прийому біженців з України, було б ефективніше розробити спільну політику щодо надання притулку.

Нагадаємо, напередодні Європейський Союз погодився запустити раніше ніколи не використовувану директиву про надання тимчасового захисту українцям, які рятуються від військової агресії з боку російських військ. Таке рішення прийняли через найбільший потік переселенців з часів Другої світової війни.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі