fbpx
09 Лютого, 2022

Кількість іноземців, які зараз проживають в Угорщині, подвоїлася за 20 років

Кількість іноземців, які зараз проживають в Угорщині, подвоїлася за 20 років

Завдяки заходам угорського уряду останнім часом суттєво змінився склад іноземців, які живуть і працюють в Угорщині. У 2016 році було прийнято відповідний указ, що дозволяє громадянам сусідніх країн працювати в Угорщині без будь-якого спеціального дозволу. Єдина умова полягала в тому, що вони повинні були працювати в галузях, які борються з дефіцитом робочої сили.

Тому майже половина з 55 тисяч робітників-іноземців у 2019 році прибула з України, Словаччини, Сербії та Румунії. У 2020 році через епідемію коронавірусу цей показник знизився до 35 відсотків. Наприклад, якщо кількість українських робітників у 2019 році становила 21 тисячу, то у 2020 році – лише 13 тисяч, пише nepszava.hu.

мігранти в Угорщині

Тим часом кількість громадян Словаччини, які мають адресу проживання на угорському боці кордону зросла в чотири рази. Насамперед їм потрібна була угорська прописка, щоб безперешкодно подорожувати через кордон під час обмежень.

Цікаво, що третина іммігрантів до Угорщини приїхала з Німеччини, а чверть – з Азії.

А що з міграцією угорців?

Дані показують подібні тенденції щодо еміграції угорців. Емігранти становлять 7,3%, що значно нижче, ніж у Латвії, Литві, Болгарії чи Румунії (там цей показник сягає 20-24%).

За даними угорського Інституту демографічних досліджень (KSH), з 2016 року кількість угорців-емігрантів зменшилася. Крім того, з 2019 року їх більше повертається додому, ніж їде на Захід. Наприклад, Великобританія втратила значну частину своєї популярності через Brexit. Були роки, коли кількість угорців, які отримували номер соціального страхування у Великобританії, досягала 20 тисяч. У 2020 році ця цифра становила лише 4500. Подібна тенденція спостерігається і в Німеччині.

За висновками авторів книги “Демографічний портрет”, кількість іммігрантів в Угорщині перевищила кількість емігрантів за останні 20 років. Нині в країнах Європейської економічної зони проживає 490 тисяч угорців. З них 400 тисяч виїхали з рідної країни після 2000 року.

За даними ООН, 714 тисяч угорців, які покинули Угорщину, зараз проживають у 64 країнах світу.

Сьогодні в самій Угорщині проживає понад 200 тисяч іноземців. Це вдвічі більше, ніж у 2000 році.

Більшість з них працює (71 тис осіб), 29 тис навчаються, а 33 тис осіб планують залишитися жити в країні на постійній основі. Понад 23 тисячі з них приїхали до Угорщини через сімейні обставини.

Варто додати, що у 2020 році Угорщина видала 54 835 дозволів на проживання громадянам країн, які не входять до ЄС. Основна їх частина припала на резидентів десяти країн, в тому числі й України. Загалом посвідку на проживання в Угорщині отримали 20 744 українців (37,8 % від загальної кількості).

Крім того ми розповідали раніше, що значна частина угорських працівників не повертається на попередню роботу за кордоном. За останній рік десятки тисяч угорців застрягли всередині країни через закриття кордонів, і все більше з них намагаються знайти роботу у своїй країні. Однак наразі дефіциту робочої сили Угорщині не уникнути.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі