В Угорщині до епідемії коронавірусу кількість іноземних робітників стрімко зростала. Ще в 2017 році уряд Орбана спростив отримання дозволів на роботу в Угорщині, якими можуть скористатись громадяни сусідніх країн, що не входять до ЄС (тобто України та Сербії). Це було зроблено, щоб зменшити дефіцит робочої сили в багатьох галузях.
З тих пір кількість іноземних заробітчан зросла майже у п’ять разів і зараз перевищує 100 000 працівників, повідомляє napi.hu.
За даними Євростату, минулого року Угорщина надала 54 835 дозволів громадянам країн, що не входять до ЄС. З них тимчасові посвідки на проживання отримали 20 744 громадян України (37,8%), 6 тисяч китайців (у тому числі з Гонконгу, загалом 10,9%), понад 3 тисяч в’єтнамців (5,5 відсотка), по 2 тисячі громадян Сербії Південної Кореї (3,8 %).
Що зміниться?
Очікується, що тенденція до зростання іноземної робочої в Угорщині збережеться: у вересні 2021 року набула чинності постанова уряду, яка регламентовано полегшує працевлаштування та проживання громадян з третіх країн. Відповідно, це має позитивно позначитися на угорській економіці.
З наступного року отримати дозвіл на проживання в Угорщині стане значно легше для працюючих іноземців. Так звану “Білу карту” (A Fehér kártyának) матимуть змогу отримати в Угорщині громадяни третіх країн. Вони можуть офіційно працюювати на іноземну компанію або керувати своїм бізнесом з Угорщини.
Таким чином, по суті, з 1 січня 2022 року підтвердження так званої дистанційної роботи може бути достатньо для тимчасового перебування в Угорщині. Дозвіл на проживання буде дійсним протягом двох років з можливістю поновлення ще на два роки.
Для багатьох громадян з третіх країн така новація уряду країни може бути привабливим варіантом, адже підходить і для вільних подорожей в межах Європейського Союзу.
Для отримання цієї картки офіційний місячний дохід, який отримують громадяни третьої країни, має сягати або перевищувати 2000 євро протягом щонайменше 6 місяців до в’їзду на територію Угорщини. Такий дохід громадянин має отримувати і згодом, вже проживаючи на території Угорщини.
Раніше ми вже писали про те, що в уряді Угорщини планують надати спрощену робочу візу для 32 000 іноземних працівників, насамперед з України, Сербії та В’єтнаму. Автори урядових проектів очікують прибуття додатково 32 000 іноземних працівників.
Однак дефіцит робочої сили охопив не тільки Угорщину. Польща запровадить податкові пільги для трудових мігрантів з України. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись громадяни третії країн – трудові мігранти та підприємці.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.