fbpx
04 Березня, 2022

ЄС активував директиву захисту мігрантів з України, якою не користувались більше 20 років

ЄС активував директиву захисту мігрантів з України, якою не користувались більше 20 років

Європейський Союз погодився запустити раніше ніколи не використовувану директиву про надання тимчасового захисту українцям, які рятуються від військової агресії з боку російських військ. Таке рішення прийняли через найбільший потік переселенців з часів Другої світової війни.

Так, за даними Агентства ООН у справах біженців, вже понад мільйон українців покинули країну після початку російського вторгнення тиждень тому, пише Еuronews.

біженці з України

Переважна більшість цих переселенців прибула до країн ЄС, у Польщі вже зареєстрували понад півмільйона українських біженців, а в Угорщині – понад 130 000 прибулих.

Щоб впоратися з великим та різким напливом мігрантів, 27 країн-членів змахнули пил з директиви ЄС від 2001 року, яка ніколи раніше не використовувалася. Вона призначена для надання негайної допомоги та захисту біженцям від війни.

Директива про тимчасовий захист обходить традиційно складну процедуру надання притулку та пропонує швидкий і спрощений доступ до захисту в усьому ЄС.

Що передбачає Директива для українців

Українським переселенцям буде надано дозвіл на проживання в ЄС принаймні на один рік. Цей період буде автоматично продовжено на наступний рік. Потім країни-члени можуть знову продовжити дію надзвичайного стану ще на один рік, якщо війна продовжуватиме руйнувати країну.

Хоча Україна не є частиною Шенгенської зони без паспортів, її громадяни мають право на безвізовий режим до 90 днів. Схема ЄС має намір запропонувати довгострокове рішення, коли буде вичерпано 90-денний ліміт.

Після зустрічі в Брюсселі в четвер, 3 березня, національні міністри досягли одностайної згоди щодо активізації Директиви про тимчасовий захист. Закон набуде чинності, коли пропозиція буде офіційно прийнята Радою. Цей крок, як очікується, відбудеться найближчими днями.

Окрім законного права перебувати в державі-члені ЄС, директива надає доступ до системи освіти, ринку праці, охорони здоров’я, житла, професійної допомоги та соціального забезпечення.

Для кого передбачена директива

Захист поширюватиметься на громадян України та їх родичів. Також під дію попадуть мешканці інших національностей, які тривалий час проживали в Україні та не можуть безпечно повернутися до країни походження.

Короткострокові резиденти України, такі як сезонні працівники та студенти по обміну, не отримають тимчасовий захист. Однак їм буде дозволено в’їжджати на територію ЄС для планування зворотних поїздок.

Захист може надати будь-яка країна ЄС, а не лише перша країна, до якої потрапляє біженець. Останніми днями національні залізничні компанії Німеччини, Австрії, Франції та Бельгії пропонують безкоштовні квитки для українських біженців, які бажають перетнути континент і дістатися своєї країни.

Комісія каже, що для тих, хто залишив свої домівки без паспортів або інших засобів ідентифікації, країни-члени можуть послабити прикордонний контроль і дозволити їм в’їхати на свою територію. Так вони зможуть дістатися до безпечного місця, де проводитимуться перевірки посвідчень.

Переміщені українці можуть привезти свої особисті речі без сплати традиційного митного збору.

Тимчасовий захист не означає автоматично, що особа отримує притулок. Але ті, хто потрапить до ЄС за спеціальною схемою, можуть подати заяву про надання притулку в будь-який час свого перебування.

Нагадаємо, в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) заявили, що більш ніж половина біженців залишаються у Польщі. Там зараз перебуває 454 тисячі громадян України.

Ще 156 тисяч біженців перебувають в Угорщині, 67 тисяч – у Словаччині, 65 тисяч – в Молдові, 45 тисячі – у Росії, 38 тисяч у Румунії та 350 людей у Республіці Білорусь.

 

InfoPost.Media

Фото: Natalia Bodnar / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі