fbpx
14 Травня, 2022

Перших біженців-ромів з України перевезли до наметового містечка Троя у Празі

Перших біженців-ромів з України перевезли до наметового містечка Троя у Празі

У суботу 14 травня, у мікрорайоні Троя в Празі відкрили наметове містечко для біженців-ромів з України, побудоване рятувальниками. З центру допомоги у Височанах до містечка виїхав перший автобус із шістнадцятьма людьми.

Про це повідомив речник муніципалітету Віт Гофман, пише портал Novinky.

наметове містечко для ромів у Празі

У наметовому містечку є ліжка на 150 місць.

Сюди перевозитимуть біженців-ромів, які зараз перебувають на головному вокзалі Праги. Їм слід залишитися в Трої, перш ніж вирішиться, чи мають вони право на візи тимчасового захисту.

За даними громадянських організацій, сотні біженців, переважно ромського походження, живуть у непристойних умовах на центральному вокзалі.

Зараз біженців-ромів ретельно перевіряють, чи немає у них подвійного громадянства, тобто українського та угорського. Якщо так, вони не мають права на тимчасовий захист у Чеській Республіці.

Через появу наметового містечка з ромами сусідній гуртожиток Карлового університету посилить контроль доступу – з 17 листопада у будівлю гуртожитка будуть впускати лише мешканців, які мають студентський квиток.

Також за ситуацією буде наглядати служба безпеки, а мешканців попросили замикати свої кімнати вдень і вночі.

Студенти університету, які живуть у цих гуртожитках, вирішують питання безпеки. За твердженням ЗМІ, вони вже пережили декілька інцидентів.

Як ми повідомляли, питання зловживання окремими групами ромів матеріальною допомогою у кількох сусідніх країнах обговорювали нещодавно в Ужгороді. Під час українсько-словацької зустрічі представники влади з обидвох країн та представники ромських організацій намагались випрацювати механізми надання допомоги ромам без їх виїзду за межі України.

Крім того у Чехії запропонували біженцям з угорським громадянством безкоштовно виїхати до Угорщини.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі