fbpx
13 Травня, 2022

Чехія пропонує біженцям з угорським громадянством безкоштовно виїхати до Угорщини

Чехія пропонує біженцям з угорським громадянством безкоштовно виїхати до Угорщини

Чехія запропонувала біженцям, які виїхали з України через військову агресію Росії та мають угорські паспорти, безкоштовний проїзд потягом до Угорщини. Чеські правоохоронці при цьому звернулись до угорських колег із проханням надати інформацію про те, чи мають українські біженці в Чехії подвійне громадянство з Угорщиною.

Про це повідомляє Чеське агентство новин (ČTK), посилаючись на розмову між віце-прем’єр-міністром і міністром внутрішніх справ Чехії Вітом Ракушаном (Vít Rakušan) та міністром внутрішніх справ Угорщини Шандором Пінтером (Sándor Pintér).

Чеська залізниця

Цей крок був викликаний заявами чеського міністерства внутрішніх справ, що роми з подвійним угорсько-українським громадянством в’їжджали в країну через Угорщину для отримання гуманітарної допомоги.

Ракушан звернувся до Будапешта з проханням провести швидку та ретельну перевірку прибулих, аби визначити їхній статус громадянства. Це викликане тим, що громадяни Угорщини не мають права на допомогу в Чеській Республіці.

Штампи в паспортах та облік біженців з двома паспортами

Тож з понеділка, 16 травня, Чехія вимагатиме від заявників, які шукають тимчасовий захист і доступ до фінансової допомоги (Чехія виплачує 200 євро), проставляти штамп у своїх паспортах, який підтверджуватиме перетин українського кордону.

Серед тих, хто приїжджає до Чехії, є також громадяни з угорсько-українським громадянством, які проживали в Україні та втекли від війни. Їм часто відмовляють у підтримці в Угорщині через їхні угорські паспорти. Крім того, близько 20% ромів України не мають жодного документа, що посвідчує особу.

Ракушан сказав, що незабаром відбудеться зустріч щодо прискорення та оптимізації процесу між директором зовнішньої поліції Угорщини та главою поліції Чехії Мартіном Вондрашеком (Martin Vondrášek).

Контекст

у 2011 році правляча угорська партія “Фідес” запровадила новий спрощений шлях отримання угорського громадянства для етнічних угорців, які проживають за межами країни. Це полегшило отримання другого паспорта багатьом людям з угорським корінням, у тому числі ромам, які проживають в Україні.

Тим часом ромам, які виїхали з України (вони часто користуються угорською як рідною мовою) отримати допомогу важче, ніж етнічним українцям в Угорщині. І проблема якраз у наявності угорських паспортів.

“Серед біженців з угорським громадянством ми спостерігаємо зростання нетерпіння та невдоволення відсутністю або труднощами доступу до послуг і пільг, які на папері передбачені законодавством”, – сказав у коментарі Euractiv прес-офіцер Угорського Гельсінського комітету Жолт Задорі (Zsolt Zádori).

Якраз питання зловживання окремими групами ромів матеріальною допомогою у кількох сусідніх країнах обговорювали нещодавно в Ужгороді. Під час українсько-словацької зустрічі представники влади з обидвох країн та представники ромських організацій намагались випрацювати механізми надання допомоги ромам без їх виїзду за межі України.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі