fbpx
06 Вересня, 2021

На пункті пропуску зі Словаччиною “Вишнє Нємецке” встановили новий сканер для автомобілів

На пункті пропуску зі Словаччиною “Вишнє Нємецке” встановили новий сканер для автомобілів

На прикордонному пункті пропуску “Вишнє Нємецке” запустили новий сканер для перевірки вантажних та легкових автомобілів. Його ввели в дію в суботу, 4 вересня через постійні нарікання на роботу попереднього обладнання.

За словами міністра фінансів Словацької республіки  Ігоря Матовича (Igor Matovič), попередній уряд не був зацікавлений у подоланні корупції та викоріненні контрабанди.

“Багато людей у ​​керівництві держави, як у керівництві фінансової адміністрації, так і в керівництві Міністерства фінансів, були задоволені тим, що існує буквально чорна діра, через яку [до Словаччини] можуть потрапити незвичні товари… Був сканер, який іноді працював, а іноді загадково не працював”, – сказав він у коментарі словацьким ЗМІ.

Як підкреслив керівник фінансової адміністрації Словацької Республіки Іржі Жежулка (Jiří Žežulka), “Вишнє Нємецке” є стратегічним пунктом пропуску для Словаччини та Європейського Союзу, тож стан його обладнання має відповідати високим вимогам якості.

“На жаль, “Вишнє Нємецке” як прикордонний перехід вже давно не має достатньої кількості кадрів та технологій. З 2005 року ми працюємо тут з подарунком Китайської Народної Республіки, стаціонарним сканером, який експлуатувався ще 15 років після того як минуло п’ять років від закінчення терміну його служби. Останнім часом став більше нефункціональним, ніж функціональним. Тому я дуже радий, що сьогодні можу представити нову стаціонарну систему сканування”, – зазначив Жежулка.

Що зміниться?

Протягом останніх двох місяців на пункті пропуску провели необхідні будівельні роботи та адаптували інфраструктуру до роботи нового обладнання. Тепер тут зможуть сканувати близько 140 вантажівок за 24 години. При поєднанні стаціонарного сканера з мобільним, кількість транспорту збільшиться до 180 вантажних автомобілів. Також кількість працівників на прикордонному переході наразі збільшили на 20 осіб, а ще 30 додасться не пізніше кінця року.

“Великі черги транспорту повинні зникнути, і ми не повинні більше чути факти, що є водії, які стоять три, чотири дні або навіть тиждень”, – додав Жежулка.

Вартість сканера склала 3,42 млн. євро, з яких 1,8 млн. євро надійшло за рахунок гранту ЄС, решту профінансували за рахунок державного бюджету.

За словами Іржі Жежулки, вже готовий проект будівництва нового сучасного прикордонного переходу у Вишнє-Немецькому. Його мета – збільшити пропускну здатність. Вартість проекту оцінюється в 60 млн євро. За його словами, невдовзі проект запропонують міністру фінансів, а через нього внесуть на розгляд уряду Словацької Республіки.

    • Варто нагадати, що нещодавно Словаччина оновила правила в’їзду на свою територію: обмеження, пов’язані із небезпекою поширення COVID-19 послабили на користь осіб, які не пройшли повну вакцинацію. З 30 серпня невакциновані особи можуть прибути до Словаччини без проходження внутрішнього карантину. Однак зміни у правилах стосуються тих громадян, які періодично перетинають кордон для роботи (так званих пендлерів).
    • Також слід зауважити, що в України побільшає пунктів пропуску із Польщею. На Львівщині почали будівництво нового пункту пропуску з “Нижанковичі – Мальховіце”

 

InfoPost.Media за матеріалами ekonomika.pravda.sk

Фото TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі